XVIII Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Tenis Stołowy

0
1025

XVIII IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W tym roku szkolnym zawodniczki i zawodnicy ze szkoły w Mrowinie doskonale spisali się w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym rozgrywanych w ramach XVIII IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Po zwycięstwach w MISTRZOSTWACH POWIATU bardzo dobrze spisali się również w FINAŁACH MISTRZOSTW REJONU POZNAŃ ZACHÓD, które stanowiły kolejny etap kwalifikacji do finałów wojewódzkich.
Chłopcy w tych zawodach też okazali się najlepsi zwyciężając w meczu o pierwsze miejsce kolegów z SP 2 Oborniki, a dziewczęta tym razem były drugie.
Tym samym obydwa zespoły osiągnęły historyczny sukces kwalifikując się do najważniejszych szkolnych zawodów – FINAŁÓW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W tym roku po raz pierwszy do finałów wojewódzkich udało się wprowadzić jednocześnie zespoły dziewcząt i chłopców.
Finały te, zostały rozegrane 29 listopada w Grabowie nad Prosną. Rywalizując wśród najlepszych szkół wyłonionych w kilkustopniowych eliminacjach dziewczęta (Maja Waśkowiak, Zuzanna Kwiecińska i Marta Górzna) wywalczyły III miejsce zdobywając brązowe medale. Chłopcy (Krzysztof Gościniak, Maciej Matysik i Dominik Małyszka) ukończyli trwający cały dzień turniej, na bardzo dobrym piątym miejscu, przegrywając 2:3 po zaciętej walce pojedynek decydujący o awansie do strefy medalowej z SP 50 Poznań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ