Międzynarodowe Turnieje do lat 12 i 14 w Sobocie

0
2513

W dniach 23 lutego – 8 marca w Centrum Tenisowym Sobota odbyły się dwa turnieje międzynarodowe w tenisie ziemnym.

23 lutego – 1 marca – Międzynarodowy Turniej do lat 12 SOBOTA CUP TENNIS EUROPE (ranga 2) – FINAŁY

WYNIKI SINGLA
Pierwsze miejsce w grze pojedynczej dziewcząt wywalczyła Adelina LACHINOVA (LAT), pokonując w finale 6-1 6-1 Emilię MICHTA (POL).

Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Hubert PLENKIEWICZ (POL), pokonując w finale 3-6 6-3 11-9 Jana SADZIKA (POL).

WYNIKI DEBLA
I miejsce wśród skrzatek zajęła para Oliwia KUSZEL i Maja PAWELSKA (POL), w finale pokonując parę Zofię Annę JANUSZ (POL) i Emmę TUOMINEN (FIN) wynikiem 6-3 6-2.

I miejsce wśród skrzatów zajęła para Wiktor JEŻ i Hubert PLENKIEWICZ (POL), w finale pokonując parę Aleksander BŁUŚ i Juliusz Marcin STAŃCZYK (POL) wynikiem 6-3 4-6 10-3.

Rewelacyjna postawa Polaków.

1 – 8 marca – Międzynarodowy Turniej do lat 14 SOBOTA CUP TENNIS EUROPE (ranga 3) – FINAŁY

Pierwsze miejsce w grze pojedynczej dziewcząt wywalczyła Renata JAMRICHOVA (SVK), pokonując w finale 6-3 4-6 6-2 Karolinę KRAJMER (SVK).

Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Jan KUMSTAT (CZE), pokonując w finale 6-4 6-3 Jakuba JEDRZEJCZAKA (POL).

I miejsce wśród młodziczek zajęła para Renata JAMRICHOVA i Karolina KRAJMER (SVK), w finale pokonując parę Oriana GNIEWKOWSKA i Karolina GOLDA (POL) wynikiem 6-7(7) 6-4 10-3.

I miejsce wśród młodzików zajęła para Sebastian CHODURA i Maxim MRVA (CZE), w finale pokonując parę Odo CZAPRACKI i Jakub JEDRZEJCZAK (POL) wynikiem 6-1 6-2.

Ogromnie cieszy nas fakt, że z roku na rok do turnieju zgłasza się coraz więcej zawodników i zawodniczek.
W tegorocznych eliminacjach zagra aż 86 młodych tenisistów, z najodleglejszych zakątków Europy.
Dziękujemy za zaufanie.

Międzynarodowy Turniej do lat 14 SOBOTA CUP TENNIS EUROPE zdobył rangę 3, a do lat 12 – rangę 2. Oznacza to przede wszystkim intensywne przygotowania, dużo wysiłku i zaangażowania zawodników zgłoszonych do turniejów! Liczymy na to, że i tym razem uda nam się stworzyć wspaniałe święto tenisa!

Oba wydarzenia zostały objęte Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rokietnica.