Mini Lider Cup 2020 – relacja

0
2679

W dniach 7-8.03.br. UKS Lider był gospodarzem naszego corocznego święta mini siatkówki dziewcząt i chłopców. Miejscem imprezy były hale Rokietnickiego Ośrodka Sportu oraz ZSP Napachanie. Wystartowały zespoły z Wielkopolski, Województwa Zachodniopomorskiego, Województwa Opolskiego, Województwa Dolnośląskiego, Województwa Lubuskiego, Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przeszło 250 zawodniczek i zawodników.

7 marca rywalizowały najmłodsze dzieciaki w kategorii dwójek chłopców (20 zespołów) i dziewcząt (36 zespołów). Po uroczystym wspólnym otwarciu turnieju w hali ROS, chłopcy z opiekunami udali się do hali w Napachaniu, gdzie siatkówka w wydaniu turniejowym gościła po raz pierwszy. Otwarcia dokonał Prezes UKS Lider Piotr Paupa. Zespoły podzielone zostały na grupy, w których mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Najlepsi po eliminacjach awansowali do grupy finałowej, a pozostali walczyli o dalsze miejsca. Po całodniowej rywalizacji w dobrej i sportowej atmosferze wyłoniono zwycięzców.

„2” chłopców:

 1. Progress Września 1
 2. UKS Lider Rokietnica 1
 3. Zenit Wrocław 1
 4. Volleyball Wałbrzych
 5. Murowana Goślina 2
 6. SP Nekla 1

„2” dziewcząt:

 1. Kaniasiatka Gostyń 1
 2. Volleyball Wałbrzych 1
 3. Volleyball Wałbrzych 2
 4. Siatkarz Jarocin 1
 5. Lider Rokietnica 1
 6. Siatkarz Jarocin 2
 7. Zenit Wrocław 1

8 marca w szranki stanęły zespoły starsze – dziewczyny w czwórkach i trójkach oraz chłopcy w trójkach. W hali w Rokietnicy zagrały „4” dziewcząt (18 zespołów) oraz „3” chłopców (8 zespołów), natomiast po otwarciu zawodów „3” dziewcząt (14 zespołów) pojechały do Napachania.

Klasyfikacja końcowa

„3” dziewcząt

 1. UNI Opole 2
 2. UKS Szamotulanin 1
 3. UNI Opole 1
 4. LIBERO Banie
 5. ZSMS Poznań
 6. PUMA Komorniki

„3” chłopców

 1. Piast Poniec
 2. UKS Lider Rokietnica 1
 3. SP Nekla
 4. Kotwica Rogalinek
 5. Tarnovia 1
 6. Szamotulanin

„4” dziewcząt

 1. Spartakus Lniano 1
 2. UNI Opole
 3. Siatkarz Jarocin
 4. SP 27 Poznań
 5. ULKS Zahir Volley Wschowa
 6. IUKS Jedynka Poznań
 7. UKS Lider Rokietnica 1

Podziękowania kierujemy do rodziców i starszych zawodniczek i zawodników UKS Lider Rokietnica i UKS Szamotulanin Szamotuły za pomoc w organizacji tak dużej imprezy – sędziowanie, przygotowanie poczęstunków dla uczestników. Bez pomocy Doroty Szyszki, Łukasza Klapczyńskiego i Angeliki Kołtuńskiej w sędziowaniu, nie udałoby się sprawnie przeprowadzić zawodów w dwóch lokalizacjach. Od strony medycznej czuwała Daria Krzysztofiak, obiady tradycyjnie przygotował p. Józef Gawron.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki.

Wsparli nas – firma KINGSPAN, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Gmina Rokietnica. Wydarzenie było objęte Patronatem Honorowym Wójta Gminy Rokietnica.

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym turnieju za rok.

Zarząd UKS Lider

ZOSTAW ODPOWIEDŹ