Kolejne sukcesy karateków z UKS Błyskawica na zawodach w Zdunach

0
3129

W dniu 17.11.2018 zawodnicy z UKS Błyskawica Rokietnica uczestniczyli w XVI Zduny Karate CUP 2018 o Puchar Burmistrza Zdun. Był to kolejny turniej rankingowy Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego, z którego wyłania się kadrę Wielkopolski WKF . Był to jeden z największych turniejów w którym uczestniczyło około 286 zawodników 27 klubów z kilku województw między innymi z Prudnika, Bydgoszczy czy Wrocławia. Zmagania były na wysokim poziomie w liczbie obsadzonych zawodników w konkurencjach kata i kumite. Zawodnicy z UKS Błyskawica trenowani przez  Jarosława Kuca pokazali, że potrafią walczyć. Kolejny raz wrócili z dorobkiem medali. Łącznie we wszystkich konkurencjach zdobyli 9 medali w tym 2 złota, 3 srebra i 4 brązy. W kwalifikacji medalowej nasz klub zajął ostatecznie 12 miejsce.

Złoty medal wywalczyli: nasza drużyna w składzie( Bartosz Prusak, Szymon Śniegocki, Michał Weber) w konkurencji kata drużynowe, Dominik Suszka startujący w barwach klubu Kuzisport w konkurencji kumite

Srebrne medale wywalczyli- Antoni Kobusiński w konkurencji kata, Dominik Suszka w konkurencji kata, Julia Suszka w konkurencji kumite.

Brązowy medal wywalczyli- nasza druga drużyna w składzie ( Paweł Grochowski, Maciej Kieloch, Kacper Skąpski ) w konkurencji kata drużynowym, Antoni Kobusiński w konkurencji kumite, Paweł Grochowski w konkurencji kata, Michał Weber w konkurencji kumite.

Ponadto w zawodach udział wzięli Hanna Weber i Maciej  Kieloch którzy po zaciętej walce o trzecie miejsce, ostatecznie zajęli  miejsce poza podium.

Udział w zawodach pokazuje ile trudu i wysiłku  trzeba włożyć w trening aby dorównać najlepszym, a tego naszym zawodnikom nie brakuje.

Gratulujemy ducha walki i zdobytych medali.