UKS Błyskawica Rokietnica na zawodach w Słowacji i Środzie Wielkopolskiej.

0
1231

Udane otwarcie sezonu 2020/2021 karateków z UKS Błyskawica Rokietnica na zawodach w Słowacji  i Środzie Wielkopolskiej.

40 TH Grand Prix Slovakia-Bratysława

W dnich 22-23.02.2020 w miejscowości Bratysława na Słowacji odbyły się międzynarodowe zawody w karate 40 TH Grand Prix Slovakia. W turnieju tym organizowanym przez WKF uczestniczyło około 2118 zawodników z 214 klubów z 32 krajów świata. Nie zabrakło tam naszych zawodników reprezentujących miasto i gminę Rokietnica w składzie Julia i Dominik Suszka . Zawodnicy ci startowali w barwach klubu KuziSport. Najlepiej spisał się Dominik Suszka który w swojej konkurencji kumite  individual Male Juniors -68 kg. Ostatecznie zajął 11 miejsce na 49 startujących zawodników, ponadto Julia Suszka w konkurencji kumite individual Fermale Cadets +54 przegrała z zawodniczką z Słowacji  1 do 0 i nie zakwalifikowała się do strefy medalowej. Pomimo dużej ilości zawodników i wysokiego poziomu zawodów gratulujemy im wspaniałego występu i ducha walki.

XXVI Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup 2020-Środa Wlkp.

W dniu 29.02.2020 w miejscowości Środa Wielkopolska odbyły się zawody XXVI Turniej karate Dzieci i Młodzieży Dragon CUP 2020. W zawodach tych udział wzięło 627 zawodników z 34 klubów wielkopolski oraz kilku zawodników z Czech i Indii. Podopieczni trenera Jarosława Kuca i Jakuba Góreckiego zdobyli 5 medali w tym 2 złota i 3 brązy, zajmując ostatecznie 16 miejsce w3 kwalifikacji drużynowej. Zawody rozpoczęli  od zdobycia brązowego medalu w konkurencji kata drużynowe chłopców 14-15 lat w składzie Paweł Grochowski, Szymon Śniegocki, i Michał Weber. Następnie odbyły się konkurencje indywidualne kata i kumite, gdzie debiutująca na swoich pierwszych zawodach Kornelia Suszka zdobyła złoty medal w konkurencji kata indywidualne pierwszy krok 7 lat i młodsze,Szymon Śniegocki wywalczył złoty medal w konkurencji kata indywidualne chłopcy 10-11 lat oraz  Julia Suszka startująca w barwach klubu KuziSport  zdobyła złoty medal w konkurencji kumite Juniorek młodszych +54 kg. Brązowy medal zdobyli Julia Bartecka w konkurencji kata indywidualne dziewczynek 10-11 lat, Michał Weber w konkurencji kata indywidualne chłopców 12-13 lat, oraz Julia Suszka w konkurencji kumite Juniorek młodszych Open. Ponadto w zawodach udział wzieli Hanna Weber i Antoni Kobuśiński , którzy po zaciętych walkach ostatecznie zajeli miejsce poza podium. Były to pierwsze zawody rankingowe organizowane przez Polską Unie Karate WKF na podstawie którego wyłowiona zostanie pod koniec roku kadra Wielkopolski. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                                                                                            D.S.