X Wielkopolski Konkurs Koszy Wielkanocnych rozstrzygnięty

0
1822

Już po raz dziesiąty w Niedzielę Palmową odbył się konkurs koszy wielkanocnych. Jest to coroczna impreza mająca na celu świętowanie wielkanocnych tradycji, przede wszystkim tych związanych z przygotowaniem koszyczka do święconki. Tym razem w konkursie wzięło udział łącznie 16 wystawców. Własnoręcznie przygotowane koszyczki zaskakiwały pomysłowością wykonania. Po ocenie Kapituły Konkursowej wyniki przedstawiają się następująco:

WYSTAWCA INDYWIDUALNY – DOROSŁY:
I miejsce – Krystyna Sochacka
II miejsce – Krystyna Matysiak
III miejsce – Anna Skrzypiec

WYSTAWCA INDYWIDUALNY – DZIECKO:
I miejsce – Anna Gicala
II miejsce – Antonina i Piotr Gicala
III miejsce – Maciej Lubka

WYSTAWCA ZBIOROWY – ZESPÓŁ/RODZINA:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
II miejsce – Sołectwo Rokietnica
III miejsce – Sołectwo Mrowino-Cerekwica

WYSTAWCA ZBIOROWY – PRZEDSZKOLE:
I miejsce – Przedszkole „Bajeczka” Rokietnica
II miejsce – Przedszkole „Logicus” Rokietnica
III miejsce – Przedszkole „Familijne Ranczo” Kiekrz

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

W tym roku po raz pierwszy impreza odbyła się w Szkole Podstawowej w Rokietnicy. Przestrzeń pięknego budynku dawnego gimnazjum dawała duże możliwości. Konkursowi towarzyszyło więc wiele atrakcji dla całej rodziny. Można było skosztować wypieków przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej i ich rodziców, zaopatrzyć się w wielkanocne dekoracje, samodzielnie ozdobić świąteczne ciastko, a także wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Ewę Lisowską.

Jak co roku konkursowi towarzyszyła Wystawa Stołów Wielkanocnych „Stół Wielkanocny pięknie nakryty…”. Tym razem można było zwiedzić aż 8 lokalizacji, w których sołectwa Gminy Rokietnica przygotowały stół wielkanocny według własnego pomysłu. Na każdym z nich znalazły się tradycyjne wielkanocne potrawy, niejednokrotnie zaprezentowane w niecodziennych i unikatowych wersjach. Kreatywność sołtysów i ich drużyn nie zawiodła również w tym roku. Wśród rodzin, które odwiedziły wszystkie lokalizacje biorące udział w wystawie, wylosowane zostały 4, które otrzymały wielkanocne niespodzianki.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy:

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy

Sołectwo Rokietnica
Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy
PATRONAT HONOROWY:
Wojewoda Wielkopolski
Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły
Wójtowie Gmin Rokietnica i Tarnowo Podgórne

PATRONAT MEDIALNY:
Nasz Głos Poznański
Rokickie Wiadomości

PARTNERZY I FUNDATORZY NAGRÓD:
Delikatesy 34
Bankietowa Strzelnica
Restauracja „Pod Gruszą”
Kwiaciarnia „Zakątek”
ZUK Rokbus
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Rokietnicy za gościnę. W szczególności dyrekcji, pani Ewie Lisowskiej, opiekunom, rodzicom, uczniom i pracownikom za ogromną pomoc, perfekcyjne przygotowanie miejsca i wspólnie spędzony czas. Sołectwom biorącym udział w Wystawie Stołów Wielkanocnych za zaangażowanie, oddanie i przyjęcie w swe progi wszystkich zwiedzających. Dziękujemy również wystawcom, którzy zechcieli być z nami i pokazać swoje prace, panu Sołtysowi Józefowi Fudali, panu Zdzisławowi Szatkowskiemu oraz zespołowi Restauracji „Pod Gruszą”.

Referat Organizacyjny i Promocji UG Rokietnica

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ