Wieczór poezji i piosenki Agnieszki Osieckiej

0
750


I tylko taką mnie ścieżką poprowadź,
gdzie śmieją się śmiechy w ciemności,
i gdzie muzyka gra, muzyka gra.
Nie daj mi Boże broń Boże skosztować
tak zwanej życiowej mądrości,
dopóki życie trwa, póki życie trwa.”


Te mądre słowa wybrzmiały w wykonaniu wszystkich artystów w finale pięknego, kulturalnego wydarzenia, które miało miejsce w słoneczne, wiosenne popołudnie w dniu 4 kwietnia 2023 roku w Rokietnicy, w świetlicy przy OSP. Seniorzy z Klubu Senior+ z Rokietnicy i Klubu Seniora ASTER z Kiekrza wystąpili we wspólnie przygotowanym widowisku. Był nim „Wieczór poezji i piosenki Agnieszki Osieckiej”. Wieczór był efektem warsztatów teatralnych, podczas których seniorzy poznawali życie i twórczość poetki. Agnieszka Osiecka, gdyby żyła, byłaby dziś seniorką, może byłaby członkiem klubu, może siedziałaby pośród nas.
Wieczór ten był wypełniony pięknymi i wrażliwymi interpretacjami wierszy, fragmentami prozy oraz piosenek autorstwa Osieckiej. Wszystkich zaskoczyła mnogość tematów, które autorka poruszała w swej twórczości.
Pomysłodawcami wydarzenia, byli koordynatorzy klubów – Agnieszka Mosiężna -Wasyl oraz Ireneusz Lesicki. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia: seniorom, muzykom – Markowi Górzyńskiemu, Darkowi Piechalakowi oraz naszej wspaniałej, zaangażowanej młodzieży Michalinie Lesickiej, Kubie Górzyńskiemu, Maksowi Górzyńskiemu oraz Mateuszowi Wasylowi. Ogromne podziękowania należą się również naszym niezastąpionym fotoreporterom Adamowi Michcie i Damianowi Nowickiemu. Niestety w wieczorze poezji mogła wziąć udział bardzo nieliczna publiczność, dlatego zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmu , które dostępne są na profilach facebookowych obu klubów.

(11) Agnieszka Osiecka Poezja, Proza, Piosenka w interpretacji Seniorów Gminy Rokietnica – YouTube

Ireneusz Lesicki
Animator Klubu Senior + z Rokietnicy i Klubu Seniora Aster z Kiekrza

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRokickie Wiadomości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ