X Jubileuszowe Grand Prix w biegach im. Dominiki

0
1222

Bieg Wiosny 21 kwietnia w Pawłowicach

Aż trudno uwierzyć, że nasza biegowa impreza w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny. Wydarzenie, z początku dość niewielkie, w którym liczba uczestników nie przekraczała 50 osób, z roku na rok zyskiwało coraz więcej sympatyków. Niemalże każda edycja wprowadzała coś nowego. Wszystko po to, aby każdy chętny na spędzenie czasu aktywnie i na świeżym powietrzu, mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku na uczestników jubileuszowej edycji biegów również czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Tegoroczną edycję biegów tradycyjnie rozpoczynamy od Biegu Wiosny. Podobnie jak w minionych latach odwiedzimy Pawłowice, gdzie ugości nas właściciel Przystani Rowerowej Pan Michał Sokołowski.

Wzorem roku ubiegłego przygotowane zostały dystanse odpowiednie dla każdego, bez względu na wiek i kondycję fizyczną:

  • Bieg Malucha (dla dzieci do lat 6) ok. 50 m
  • Bieg rodzinny ok. 1 km
  • Bieg główny ok. 7 km
  • Nordic walking ok. 4 km.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10 Biegiem Malucha. Następnie wystartuje bieg rodzinny. Po ukończeniu tego dystansu przez wszystkich zawodników wystartuje bieg główny i nordic walking. Można więc wziąć udział w dwóch biegach (rodzinnym i głównym lub rodzinnym i nordic walking). Na każdego uczestnika czeka regeneracyjny posiłek po ukończonym biegu. Na miejscu czekać będzie również wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych.

Biuro Biegu czynne będzie w godzinach 8.45-9.30. I tym razem na stronie www.rokietnica.pl uruchomiona została rejestracja internetowa. Zachęcamy do skorzystania z tej formy zapisów. W dniach 18-20 kwietnia w Urzędzie Gminy Rokietnica będzie można odebrać numer startowy, aby uniknąć kolejek w Biurze Biegu w dniu imprezy.

Opłata startowa dla biegaczy BIEGU GŁÓWNEGO, podobnie jak w ubiegłym roku, wynosi 5 zł przy rejestracji do 15 kwietnia, w dniu biegu natomiast 10 zł. Udział w pozostałych biegach (dla malucha, rodzinny i nordic walking) jest bezpłatny.

W tym roku przypada 100. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego. Wydarzenie to będzie szczególnie obchodzone w gminie Rokietnica. Chcemy je uczcić również podczas Grand Prix im. Dominiki. Z tej okazji zaprojektowana zostanie okolicznościowa koszulka. Otrzyma ją każdy uczestnik, który weźmie udział we wszystkich trzech biegach na dystansie głównym lub nordic walking (Bieg Wiosny, Bieg dla Mamy oraz Bieg Finałowy). W formularzu rejestracyjnym podajcie więc nam rozmiar koszulki, który chcielibyście otrzymać.

Więcej informacji (w tym regulamin imprezy, formularze zgłoszeniowe i oświadczenia zawodnika) znajduje się na stronie www.rokietnica.pl oraz profilu Rokietnica.pl na facebooku.

Katarzyna Sokulska
Referat Organizacyjny i Promocji UG Rokietnica

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ