Wiadomości z Przedszkola w Napachaniu.

0
682

Walentynki.

14 lutego nasze przedszkolaki obchodziły Święto Zakochanych. Dzieci poznały tradycje         i zwyczaje związane z tym obrzędem. Sale wypełnione były balonami oraz papierowymi serduszkami, a w strojach dzieci dominował kolor czerwony. Przedszkolaki wykonywały zadania oraz brały udział w zabawach, w których głównym bohaterem było serce. Dzieci pokonywały labirynt utworzony z serc, szukały drugiej połówki, a także wykonywały serca różnymi technikami plastycznymi. Po zakończonych zajęciach na dzieci czekały pyszne przekąski. Grupa Tropicieli postanowiła samodzielnie przygotować pizze, aby wspólnie skosztować swój wypiek. Przedszkolaki do domów wróciły z uśmiechem na buzi oraz naklejkami wyciętymi w kształcie serca, które przykleiliśmy na bluzki.

Odwiedziny fryzjera.

18 lutego grupę Krasnoludków odwiedziła mama Eryki, aby opowiedzieć dzieciom ciekawostki o zawodzie fryzjera. Pani Agnieszka pokazała urządzenia jakimi posługuje się fryzjer, a także sprzęt, który wykorzystuje w swojej pracy. Ponadto przedszkolaki określały    i porównywały odcień swoich włosów, a najodważniejsi skorzystali z usług fryzjerskich i do domu poszli w odmienionych fryzurach. Dziękujemy Pani Agnieszce za ciekawą prezentacje oraz poświęcony nam czas.

Tłusty czwartek.

 20 lutego obchodziliśmy tłusty czwartek. Tego dnia przygotowywaliśmy pyszne smakołyki, które wspólnie upiekliśmy, a następnie degustowaliśmy. Najmłodsza grupa Krasnoludki upiekła kruche ciasteczka z cukrem, Leśne Duszki przygotowały cynamonowe ślimaczki, Żabki ciasteczka owsiane, a Tropiciele serowe pączki. Przez cały dzień w naszym przedszkolu unosił się wyjątkowy zapach. Dzieciom bardzo spodobało się to święto                 i z wielkim apetytem zjadały własne wypieki.

Balik.

25 lutego w naszym przedszkoli został zorganizowany balik karnawałowy. Uroczystość ta odbyła się na sali gimnastycznej w budynku szkoły. Dzieci w kolorowych strojach bawiły się w rytm muzyki. Przedszkolaki z radością prezentowały swoje wymarzone przebrania. Wydarzenie to było znakomitą okazją do integracji wszystkich dzieci z różnych grup.

                                                                                                                  Wychowawczynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ