Przedszkole w Mrowinie

0
716

We wtorek 11.02 dzieci z przedszkola w Mrowinie obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci dowiedziały się z jakich składników wykonuje się pizze, czym można ją udekorować oraz jakiego sosu najlepiej użyć by pysznie smakowała. Następnie  odbyła się degustacja pizzy, a potem dzieci wykonały prace plastyczne  za pomocą plasteliny wyklejały pizze. Prace wyszły bardzo kolorowo a każda z nich wyglądała bardzo apetycznie.

,,Szare, bure i kudłate,

wszystkie koty za pan brat.

Mają drogi swe i płoty,

po prostu koci świat…”

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci przebrane za kotki przybyły do przedszkola w dobrych humorach. Gościliśmy w tym dniu ekspertów od kotów, którzy opowiedzieli nam, jak należy dbać o pupila, jeśli go mamy.  Pokazali nam niezbędne akcesoria potrzebne w domu, w którym mieszka kotek. Na zakończenie mogliśmy pogłaskać zwierzątko. A w naszej sali urządziliśmy wystawę z pluszowych kotków oraz książek i albumów o kotach, które przynieśliśmy do przedszkola.

W karnawale same bale… 24 lutego w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy.  Już od rana do przedszkola zawitały wróżki, księżniczki, rycerze i superbohaterowie z różnych bajek. W naszej grupie, dzieci ochoczo zaprezentowały swoje stroje, po czym udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie czekała na wszystkich p. Magda – przebrana za Krówkę. Nastąpiło oficjalne rozpoczęcie baliku. Dzieci świetnie bawiły się, tańcząc i pląsając w rytmie muzyki. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom baliku. Bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy Pani Magdzie za super poprowadzoną zabawę.

26 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Zwierzęta te, choć już wyginęły  budzą naszą ciekawość, a w szczególności dzieci. Tego dnia, dzieci z emblematami dinozaurów z   niecierpliwością czekały na zajęcia, które odbyły się w pięknie udekorowanej sali. Na początku  poszerzyły wiedzę na temat dinozaurów mięsożernych  i roślinożernych. Poznały ich odgłosy, rozwiązywały zagadki, odszukiwały cienie i sylwety dinozaurów, bawiły się w paleontologów, zobaczyły wybuch  wulkanu. Przy muzyce wykonały marsz dinozaurów. Na zakończenie spotkania wręczono dzieciom nagrody za udział w konkursie,, Niezwykły dinozaur”, a swoich salach odbyły się dalsze zabawy z dinozaurami: układanie puzzli, przeliczanie dinozaurów, odciski dinozaurów w masie solnej, oglądanie przyniesionych książek i albumów o dinozaurach oraz zorganizowano wystawy dinozaurów. Dzień Dinozaura bardzo podobał się wszystkim dzieciom.

Wychowawczynie z przedszkola w Mrowinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ