Prawdziwy św. Mikołaj z Rovaniemi w Laponii u nas w Rokietnicy!

0
1332

Ponad 1400 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 0-3)całej gminy miało nie- bywałą okazję spotkać się w hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu 13 grudnia 2016 r. z prawdziwym Św. Mikołajem z Rovaniemi w Laponii. Takiej frajdy to nasi milusińscy
jeszcze tu w Rokietnicy nie mieli.


Podstawowej w Rokietnicy i oczywiście Konsul Honorowy Finlandii, którzy nie dali dzieciom wytchnienia i doskonale prowadzili animację i dialog między Św. Mikołajem a obecnymi w hali dziećmi. Elfami pomocniczymi mianowano Wójta Gminy Rokietnica i Prezesa ROS.
Dzieci przygotowały dla Mikołaja występy i prezentowały swoje talenty. Wszystkie tańce, wiersze i piosenki niezwykły gość komentował uroczym westchnieniem.
Największą niespodzianką dla dzieci był fakt, że Św. Mikołaj opowiedział o sobie, skąd pochodzi i odpowiadał na pytania dzieci w języku polskim! Okazało się bowiem, że jak przystało na Św. Mikołaja to rozmawia On we wszystkich językach. Dodać
należy, że Mikołaj przywiózł dla dzieci czerwone jabłuszka, które ich zdaniem były ,,jakieś” wyjątkowe. Mikołaj przyjmował od dzieci listy i obiecał zrealizować ich dziecięce marzenia.
Punktem kulminacyjnym było zdjęcie z Mikołajem, który choć bardzo zmęczony dzielnie uśmiechał się do każdej fotografii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ