Rozbudowa szkoły w Napachaniu. Umowa na wykonanie projektu została podpisana

0
1538

Złożona w dniu 16 lutego 2013 r. na sesji Rady Gminy poświęconej organizacji oświaty po wejściu w życie rządowych zmian deklaracja, stała się faktem. To, w co nie do końca chcieli uwierzyć malkontenci, zamienione zostało w konkretny dokument. W dniu 23 lutego 2017r. wójt Bartosz Derech podpisał umowę na realizację projektu rozbudowy szkoły w Napachaniu.

Co ten dokument oznacza w praktyce? – Przygotowanie niezbędnych formalności umożliwiających oddanie placu budowy i wbicie pierwszej łopaty. Będą one obejmowały: wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz kosztorysu inwestorskiego wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych. Umowa obejmuje rzecz jasna także wykonanie wszystkich niezbędnych opracowań, pozyskanie decyzji, warunków, uzgodnień, w tym uzyskanie tej najważniejszej – decyzji o pozwoleniu na budowę.

 

Termin realizacji został określony w umowie na koniec października tego roku. Pozwoli to, po uprawomocnieniu się pozwolenia, przygotować kolejny ważny etap – ogłoszenie przetargu na budowę.  – Chcielibyśmy móc przystąpić do przetargu jeszcze w tym roku – zadeklarował Bartosz Derech. – Jak najszybsze rozpoczęcie inwestycji to nie tylko spełnienie zapowiadanych obietnic, ale również  gwarancja dostosowania bazy lokalowej szkoły do nowych oświatowych realiów. To zarazem przygotowanie do rozdzielenia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu na dwie niezależne ośmioklasowe placówki: w Napachaniu i Mrowinie/Cerekwicy. Warto dodać, że konkretne rozwiązania, zgodnie ze stosowana przez nasz Urząd praktyką, poddane zostaną konsultacjom. Nie wyobrażam sobie, by nie brali w nich udziału bezpośrednio zainteresowani – tak aktywni w całym procesie dostosowywania szkół do nowego ustroju szkolnego Rodzice. Najpierw czekają nas wytężone prace z dyrekcją szkoły. Potem powstaną pierwsze wizualizacje. Mam nadzieję, że projekt sali sportowej, łącznika, minimum dwóch oddziałów lekcyjnych i zagospodarowania przestrzeni wokół szkoły nie tylko sprosta oczekiwaniom, ile pozwoli przygotować obiekt nowoczesny i funkcjonalny. Nie budzący obaw co do standardów i możliwości wykorzystania w przyszłości. – powiedział wójt.

Slajdy

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ