Co słychać w ROSie…?

0
1799

Ostatnio chyba dużo, a to głównie za sprawą inwestycji i lutowych koncertów. Ale po kolei…

Po rozstrzygniętym przetargu na budowę Galerii Handlowej II (nazwa umowna) w dniu 15.02. br podpisaliśmy umowę z wykonawcą ZPHU Sławomir Lisiewicz  z Chodzieży. Dwa dni później został przekazany plac budowy. Budowa obiektu, w którym na parterze znajdować się będzie handel (duży sklep ROSSMANN ) i usługi (bank PBS, który zmienia swoją siedzibę i restauracja połączona z szybką kuchnią ). Pozostałe 100 m (bez dostępu do witryny okiennej) zostanie zagospodarowane przez ROS lub firmę usługową (trwają rozmowy). A na piętrze – praktycznie całość powierzchni – zajmie Gminna Biblioteka im. M. Konopnickiej. Budowa została podzielona na II etapy. Pierwszy z terminem wykonania odbioru 30.09. br obejmuje stan deweloperski parteru i pierwszego piętra. Po tym dniu – po uzyskaniu stosownych zezwoleń – Najemcy przystąpią do wykończenia pomieszczeń i wyposażenia, tak aby jeszcze jesienią otworzyć swoje podwoje dla mieszkańców naszej Gminy. Drugi etap to wykończenie i wyposażenie biblioteki. Naszą ambicją jest aby Nowy Rok pracownice powitały już w nowym miejscu. Przypomnę tylko, że aktualnie biblioteka w starym, praktycznie nie nadającym się do remontu budynku, ma powierzchnię ok. 150 m² i brak miejsca na ponad 29 tys woluminów i oczywiście na zajęcia tematyczne i czytelnię.

Nowa biblioteka to powierzchnia 720 m², czyli prawie pięciokrotnie większa. Znajdą się w niej stanowisko wypożyczania i oddawania książek, księgozbiór główny, czytelnia wraz z pracownią komputerową, strefa młodego czytelnika, dwie sale przeznaczone na zajęcia i warsztaty. Z tarasu zaplanowane jest wejście na dach, na którym zamierzamy urządzić ogródek astronomiczny wraz ze strefą zieleni. Myślę, że będzie to kolejna perełka w naszej architektonicznej przestrzeni.

Budowa nowej galerii handlowo-usługowej wraz biblioteką finansowana jest z kredytu komercyjnego spłacanego z czynszu najmu powierzchni handlowych i usługowych.

Rzut nowej biblioteki – Link

Podobnie finansowana będzie budowa remizy dla OSP Rokietnica. O remizie szerzej napiszę w następnym wydaniu RW. Nie mniej chciałem poinformować, że w dniu 20 lutego br w Starostwie Powiatowym został złożony wniosek o pozwolenie na budowę remizy.

                                                    Prezentacja Remiza

 

Od 7 marca br firma ROSSMANN – w oparciu o wydane już pozwolenie na budowę – zacznie ustawiać 250 metrowy pawilon handlowy. Zarząd ROSSMANNA dysponując dwoma takimi pawilonami postanowił, że każdej budowie sklepu stacjonarnego, towarzyszyć będzie pawilon. Z jednej strony to dobry pomysł aby promować się wcześniej, ale dla nas i mieszkańców trochę kłopotu z miejscami parkingowymi przed PEPCO.  Ale cóż skoro ROSSMANN jest bardzo oczekiwany przez wielu mieszkańców, to dlaczego nie?

A teraz koncertowo… Było discopolo (MIG), był świetny koncert Kamila Bednarka, a  11 marca o godzinie 19.00 będziemy gościć w hali ROS ENEJ-a wraz ze swoim zespołem. Jak zwykle mamy dla czytelników Rokickich Wiadomości dwie „konkursowe” wejściówki do odebrania w redakcji RW.

Będzie koncertowo, będzie kabaretowo. Już 17 marca o godzinie 20.00 będziemy gościć w hali ROS kabaret SMILE. Jest to już siódmy kabaret, który wystąpi w Rokietnicy. Organizator Agencja Artystyczna BAKO Grzegorz Konieczny (mieszkaniec Rokietnicy) również przeznaczył 2 wejściówki dla czytelników RW.

A na zakończenie trochę fitnessu. Liczba prowadzonych zajęć – mnóstwo, bardzo dobra atmosfera i fachowość kadry ROSFiT-u sprawiają, że klub cieszy się dużym zainteresowaniem. W lutym pobiliśmy rekord. W jednym dniu w zajęciach i ćwiczeniach wzięło udział 200 klubowiczów. Dziękujemy, że nas lubicie.

 

A z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, wszystkim Paniom i tym aktywnym sportowo, i tym aktywnym zawodowo, i tym aktywnym domowo dużo uśmiechu i radości, optymizmu i słodyczy zespół ROS-u życzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ