Kolejowe modernizacje w Rokietnicy

0
3889

Będzie szybciej – kolejowe modernizacje w Rokietnicy

Trwają prace na stacji w Rokietnicy, znajdującej się na trasie modernizowanej linii kolejowej E59, między Poznaniem a Szczecinem. Nowe, wyższe perony, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring oraz przejście podziemne z windami poprawia komfort podróżowania. Na szlaku będzie jeździło więcej pociągów, a podróż będzie krótsza i bardziej komfortowa.

Zmienia się stacja w Rokietnicy

Rozpoczęła się przebudowa stacji w Rokietnicy, gdzie docelowo będą dwa perony. Wygodne dojście na perony zapewni nowe przejście podziemne z windami. W czasie trwania prac pociągi będą odjeżdżać z peronu nr 1 i ze skróconego peronu nr 2. Dojście do obu peronów jest w poziomie szyn.

Nowe perony w Pamiątkowie i Baborówku

W październiku oddano do użytku nowe perony na kolejnych przystankach: w Baborówku i Pamiątkowie. Nowa konstrukcja podwyższonych do 76 cm peronów ułatwia podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Perony z antypoślizgową nawierzchnią i liniami prowadzącymi są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Znajdują się na nich ławki oraz nowoczesne oświetlenie i nagłośnienie. Dojście do peronów na obu przystankach znajduję się od strony przejazdów kolejowo-drogowych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie.

Szybkie podróże z Szamotuł

Zakończono prace na jednym torze między Pęckowem a Wronkami, a obecnie modernizowany jest odcinek pomiędzy Szamotułami a Pęckowem. Na stacji w Szamotułach trwa przebudowa torów, systemu sterowania ruchem kolejowym, sieci trakcyjnej i elektroenergetycznej. Nowy peron wyspowy zostanie oddany do użytku w I kwartale 2020 r. Do zakończenia budowy peronu i nowego przejścia podziemnego podróżni korzystają z tymczasowego peronu wybudowanego na potrzeby modernizacji toru nr 2. W kolejnym etapie modernizacji będzie przebudowany peron przydworcowy.

Projekt „Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ