Budowa ul. Sportowej w Rokietnicy oraz chodnika na ul. Poznańskiej w Kiekrzu

0
2598

Budowa ul. Sportowej w Rokietnicy oraz chodnika na ul. Poznańskiej w Kiekrzu z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

16 kwietnia br. zostały zatwierdzone przez Premiera RP listy zadań przyjętych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok.

Znalazły się na nich dwa projekty złożone przez Gminę Rokietnica.

Pierwszy z nich – Budowa ulicy Sportowej w Rokietnicy obejmuje wybudowanie nowej drogi z kostki betonowej na długości 328 m, chodnika, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia energooszczędnego typu LED. Nowo wybudowana droga zwiększy przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort dojazdu lub dojścia do obiektów użyteczności publicznej, tj. Biblioteki Gminnej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Rokietnickiego Ośrodka Sportu.

Na projekt został ogłoszony przetarg, w którym złożono 20 ofert. Wyłoniono najkorzystniejszą z nich z kwotą 878 220,00 zł. Dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych obejmuje 50% tej kwoty, a więc wyniesie 439 110,00 zł.

Drugim projektem, który otrzymał dofinansowanie, jest Rozbudowa pasa drogowego ul. Poznańskiej w Kiekrzu polegająca na budowie chodnika. Obejmuje on budowę chodnika, kanalizacji deszczowej oraz energooszczędnego oświetlenia typu LED. Ulica Poznańska w Kiekrzu stanowi połączenie drogi ekspresowej S11 od Węzła Rokietnica Zachodniej Obwodnicy Miasta Poznania do ul. Chojnickiej w Poznaniu, dlatego natężenie ruchu na tym odcinku jest dość znaczne. Przemieszcza się nią również wielu pieszych, w tym dzieci uczęszczające zarówno do szkoły w Poznaniu Kiekrzu, jak i do szkoły w Rokietnicy. Budowa chodnika zwiększy ich bezpieczeństwo na drodze.

Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 1 508 960,00 zł, co stanowi 50% wnioskowanej kwoty (3 017 920, 00 zł).

Już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ