PUK – Nie zwalniamy, działamy!

0
1388

Panująca w kraju od połowy marca sytuacja epidemiologiczna nie wyhamowała na szczęście naszych inwestycji. Roboty na tyle dynamicznie postępowały, że niejednokrotnie znacznie wyprzedzały założony harmonogram – o niemal 3 miesiące!

Na Osiedlu Europejskim w Kiekrzu wybudowana została sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej (o długości ok. 1 km) i tłocznej  (dł. niemal 0,5 km) wraz z przepompownią ścieków (o wydajności 25 m³/h). Sieć będzie odbierać ścieki z budynków jednorodzinnych zlokalizowanych wzdłuż ulic: Portugalska, Holenderska, Grecka, Włoska. Rurociąg grawitacyjny został włączony do zaprojektowanej przepompowni ścieków zlokalizowanej w ulicy Holenderskiej, natomiast rurociąg tłoczny – do istniejącego kolektora w ulicy Kierskiej.

To samo zadanie objęło budowę fragmentu sieci kanalizacyjnej w ulicy Błękitnej. Powstało ok. 0,5 km sieci kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej (odcinkami grawitacyjnej) wraz z 3 studniami podciśnieniowymi zaworowymi.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że kolejne „białe plamy” na kanalizacyjnej mapie Gminy Rokietnica zostały zniwelowane. To nasze dążenie i cel, by życie na terenie lokalnej wspólnoty uczynić jak najbardziej komfortowym.

Należy również wspomnieć, że 24.02.2020 r. i 02.03.2020 r. podpisaliśmy umowy z Wykonawcami na dalszą rozbudowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Napachanie (ul. Poznańska, Tarnowska) i Mrowino (ul. Poznańska, Kręta wraz z ul. Zachodnią w Cerekwicy). W Napachaniu realizacją zadania od II kwartału br. zajmie się firma BUD-AN z Kalisza za kwotę 1 527 000,00zł netto. W Mrowinie kontrakt wykona firma RAWO z Tuliszkowa za kwotę 1 356 000,00 zł netto. Łącznie powstanie ok. 3,6 km sieci kanalizacji podciśnieniowej, grawitacyjnej, tłocznej wraz ze 100 przyłączami do posesji. Projekty zostaną sfinansowane zczęściowo umarzalnej pożyczki udzielonej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia: grudzień 2020 roku.

Przepraszamy za niedogodności powstałe w trakcie realizacji inwestycji. Dziękujemy jednocześnie za okazane wsparcie i zrozumienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ