Seniorzy czytają poezję

0
1239

„Wszystko jest poezją, każdy jest poetą.”

Edward Stachura

W ciepły wieczór, 4 marca w sali przy remizie strażackiej w Rokietnicy  odbył się Wieczór poezji „Kobieta ,miłość i wiosna”.

Wiersze czytali, recytowali i pięknie interpretowali seniorzy z Klubu Seniora Senior+ z Rokietnicy i Klubu Seniora Aster z Kiekrza.

Tematyka wieczoru spowodowała, że wybrane zostały najpiękniejsze strofy o kobiecie i o miłości. Dominowały wiersze polskich poetów ale wielką niespodzianką były wiersze  napisane przez uzdolnionych seniorów z obu klubów.

    Wiosenna sceneria, oświetlenie i wypełniona sala tworzyły   atmosferę pełną skrajnych emocji ,wzruszeń oraz zadumy i refleksji.

Czytaniu wierszy towarzyszyła unosząca się nad salą piękna muzyka fortepianowa w wykonaniu Doroty Lesickiej, która potęgowała estetyczne i artystyczne doznania.

Piękne  słowa , pełne życzliwości i uznania dla wszystkich artystów skierowali dziękując za wieczór  zaproszeni goście.

Spotkanie zakończyło się rozmowami , podziękowaniami i gratulacjami przy filiżance pysznej kawy.    

Pragnę przekazać podziękowania wszystkim seniorom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego pięknego artystycznego wydarzenia i pokazali swoją wrażliwość oraz wielkie umiłowanie poezji.

Pięknie dziękuję fotoreporterom dokumentującym to wydarzenie – Adamowi Michcie i Damianowi Nowickiemu. Obok zdjęcia ich autorstwa.

 Ireneusz Lesicki  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ