Ania Gicala Laureatką Konkursu Pianistycznego

0
2162

Dnia 22 kwietnia 2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego  w Lesznie, odbył się X Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny „Za Kotarą”.   W prezentacjach konkursowych uczestniczyli uczniowie dziesięciu szkół muzycznych z miejscowości: Poznań, Wrocław, Leszno, Gostyń, Rawicz, Milicz, Tarnowo Podgórne, Zbąszyń, Szamotuły i Turek. Przesłuchania odbywały się w trzech grupach.  Konkurs oceniało  Jury w składzie prof. Dr hab. Anna Organiszczak (Akademia Muzyczna w Poznaniu), mgr Agnieszka Liman(Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tarnowie Pdg.  i  mgr Agnieszka Wachowicz (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i  II stopnia we Wrocławiu). Ania Gicala uczennica pani Barbary Odwrot -Legawiec  kl. IV c6 jako jedyna reprezentantka Państwowej Szkoły Muzycznej w Szamotułach,  została laureatką Grupy II  wykonując dwa utwory:  Tarantelę – Samuel Majkapar i Walca- Nikolai Rakov.

Konkurs jak sama nazwa wskazuje odbywał się na scenie za zasłoniętą kotarą. Zarówno słuchacze jak i członkowie Jury konkursu nie widzieli wykonawcy podczas przesłuchania.

Zostać laureatem to nie tylko zaszczyt dla ucznia, ale również dla jego nauczyciela.

W tym samym dniu siostra Ani, Marysia zatańczyła w grupie mini formacja FURIA na Otwartych  Mistrzostwach Polski Federacji WADF w Tańcu Nowoczesnym 2017 w Inowrocławiu. W Mistrzostwach brało udział około 2 tysięcy tancerzy, reprezentujących  ponad 50 szkół tańca z całej Polski. Uczestników oceniała 10-osobowa komisja sędziowska, której przewodził ambasador WADF w Polsce Roman Filus.

Grupa FURIA w Urban street (hip-hop) small teams  do lat 15 wywalczyła  II Wice Mistrza Polski Federacji WADF w Tańcu Nowoczesnym 2017.
Miesiąc wcześniej FURIA w  hip-hopie mini formacja  w kategorii 12-15 lat zdobyła I miejsce na ogólnopolskim Turnieju Tańca „Wiosenne Fanaberie HIP-HOP Gniezno 2017”.

                                                                                                                                  K.M.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ