Majówka u Zamoyskich już za nami!!!

0
1471

13 maja 2017 już po raz szósty mieliśmy przyjemność organizować plenerową imprezę  ,,Rodzinna Majówka u Zamoyskich” pod honorowym patronatem starosty poznańskiego. Zaszczycili nas między innymi:

Jan Grabkowski – starosta poznański, Tomasz Łubiński – wicestarosta poznański, Arkadiusz Glapiński – zastępca wójta gminy Rokietnica, Danuta Potrawiak – sekretarz gminy Rokietnica, Mirosław Gogołek – podinspektor Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. Oficjalnego otwarcia festynu dokonali Wojciech Kaczmarek – dyrektor szkoły wspólnie ze starostą poznańskim.

Jak co roku staraliśmy się, aby każdy z przybyłych gości znalazł  coś dla siebie. Były więc gry i zabawy zręcznościowe, konkursy szczególnie dla dzieci, kiermasz książek, sprzedaż domowych ciast, lodów, waty cukrowej, kawy, czy koktajli i lemoniady serwowanych w naszej szkolnej kawiarence prowadzonej przez nauczycieli i młodzież. Można było też zjeść pyszności z grilla, grochówkę. Nasi milusińscy mieli do dyspozycji zamki dmuchane, zjeżdżalnie, przejażdżki kucykiem oraz ,,Pyrka” – maskotkę policji poznańskiej. Ponadto wsparła nas jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rokietnicy z pokazami udzielania pierwszej pomocy oraz policjanci  z miasteczkiem ruchu drogowego, alkogoglami oraz akcją profilaktyczną z zakresu cyberprzemocy.

Całość imprezy ubogacali swymi występami między innymi: szkolny zespół muzyczny        ,,Piwnica u Zamoyskich”, Rokietnicka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Zbigniewa Starosty, zespół artystyczny ,,Fama”, grupowy pokaz zumby poprowadzony przez instruktorkę Magdalenę Andrzejewską, montaż muzyczno-słowny chóru  gimnazjum z Otorowa, a także spontaniczne występy dzieci, które próbując  swych sił na naszej scenie zadziwiały nas, rozbawiały własną interpretacją wierszyków i piosenek.

Majówka była połączona z drzwiami otwartymi w ramach których uczniowie gimnazjów korzystali z przygotowanych warsztatów florystycznych, robotyki, grafiki komputerowej, pokazów barmańskich i baristycznych. Mieli możliwość obejrzenia naszej szkoły, porozmawiania z uczniami i nauczycielami oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną technikum, branżowej szkoły I stopnia oraz liceum ogólnokształcącego na rok szkolny 2017/2018.

Projekt jakim jest ,,Rodzinna Majówka u Zamojskich” jest przedsięwzięciem wspólnym łączącym Radę Rodziców, nauczycieli, pracowników i młodzież Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy adresowanym do mieszkańców gminy Rokietnica i ościennych. Jest to pewnego rodzaju tradycja i działanie na które czekają mieszkańcy, by wspólnie spędzić majowe popołudnie i cieszyć się wiosenną, słoneczną aurą, która zawsze nam dopisuje. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia oraz sponsorom.

W imieniu Społeczności naszej szkoły dziękuje zaproszonym  gościom za liczne przybycie, wspólną zabawę i  już dziś zapraszam  na VII edycję Rodzinnej Majówki u Zamoyskich w 2018 roku.

Wojciech Kaczmarek

Dyrektor

ZS im. J. i W. Zamoyskich

w Rokietnicy

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ