ZSP w Napachaniu – MROWINO

0
1537

DZIEŃ KOBIET

W tym roku bardzo uroczyście obchodziliśmy w świetlicy Dzień Kobiet – były oczywiście kwiaty z papieru, ale jakże pachnące; robiliśmy szklane wazoniki, wykonaliśmy rysunki kobiet „z przymrużeniem oka”. Dziewczynki miały okazję stworzyć biżuterię z kolorowych koralików dla siebie lub kogoś bliskiego, a na deser było  coś bardzo słodkiego  w naszym wykonaniu. Pod okiem p. Agaty Chojnackiej – wyrabialiśmy ciasto i w specjalnych foremkach formowaliśmy babeczki, które trafiały do piekarnika w szkolnej kuchni, nad którymi czuwała p. Małgosia Janowicz. Poruszenie było jak w prawdziwej cukierni (upiekliśmy około 100 babeczek). Wystarczyło nie tylko dla KOBIET tych mniejszych i tych już dorosłych, ale także dla chłopców. Wszystkim bardzo smakowało!

Małgorzata Janowicz

W Szkole Podstawowej w Mrowinie w niezwykle zabawny sposób został uczczony Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali mini-koncert zatytułowany „Być kobietą….”
Wystąpiła nawet  Danuta Rinn w interpretacji Krzysia z klasy 6, oprócz tego chłopcy – kobiety pokazali, co to znaczy być kobietą oraz zaakcentowali kobiece umiejętności w tańcu do piosenki Shakiry „Loca”. Artyści  zebrali dużo braw, miny i  gesty publiczności wskazywały na to, iż koncert był bardzo udany.

Monika Bachorz

ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU

Czas karnawału w świetlicy przeszliśmy tanecznym krokiem, a   zakończyliśmy go w „kosmicznej” atmosferze.  Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy od wykonania kosmicznych strojów z kolorowej folii oraz dekoracji świetlicowych. „Bal Kosmity” odbył się w ostatni dzień karnawału. Od samego rana w świetlicy panowała kosmiczna atmosfera. Oglądaliśmy filmy o kosmicznych lotach, rozwiązywaliśmy tematyczne zagadki, ćwiczyliśmy nazwy planet, budowaliśmy z puf kosmiczne rakiety. Oczywiście nie zabrakło tanecznej zabawy przy kosmicznej muzyce. Uczniowie prezentowali swoje stroje oraz umiejętności taneczne. Po udanej zabawie złapaliśmy chwilę oddechu oglądając film „Kosmiczny mecz”.

Agata Chojnacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ