Wieści z Przedszkola Ptyś

0
776

Od lat mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Przedszkolaki z Ptysia mogły się o tym dowiedzieć dzięki zajęciom z dogoterapeutką, która zawitała u nas 10 listopada. Luna to przeuroczy labrador, z którym mieliśmy możliwość pobawić się ale również zadbać o jej wygląd i dowiedzieć się jak opiekować się psem i jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.

Kto Ty jesteś ? Polak mały. Jaki znak Twój ? Orzeł Biały. 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt w Polsce wiedzą o tym nasze przedszkolaki. Hymn nie jest już dla nich tajemnicą, znają historię godła oraz potrafią wyjaśnić znaczenie barwy na fladze Polski. Duma nas rozpiera gdy widzimy stojących na baczność, śpiewających z przejęciem hymn Polski, młodych Polaków.

  1. listopada nasze przedszkole zamieniło się w studio nagrań. Praca piosenkarza to nie lada gratka ale dla naszych przedszkolaków nie ma niemożliwego J udało nam się nagrać naszą piosenkę a efekt końcowy zrekompensował wszelkie trudy. Może któryś z naszych podopiecznych kiedyś będzie gwiazdą estrady, kto wie …

W listopadzie wiele się u nas działo, 23.11 dzieci wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt: „Przygody Krasnala Hałabały” przygotowanym przez Teatr Krokodyl.  Po przedszkolu roznosił się śmiech dzieci, a radość wypisana na twarzach naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsza.  Już niebawem kolejne przedstawienie.

28 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika medycznego. Dowiedzieliśmy się jak reagować w sytuacjach zagrożenia ale zajęcia te to nie tylko teoria, wręcz przeciwnie było więcej praktyki co spotkało się z entuzjazmem dzieci. Już teraz nawet trzylatki wiedzą, że numer alarmowy to 112 J

Jak listopad to Andrzejki. Czas zabawy i wróżb. Lanie wosku to już mamy opanowane i wiemy co nas czeka w przyszłości, dzieci poznały imiona swoich przyszłych wybranków serca. W czasie zabaw śmiechu nie było końca i oto w tym wszystkim chodziło. Na koniec dnia skosztowaliśmy naszych andrzejowych wypieków J Teraz mamy czas na przygotowania do Świąt.

Grudzień to czas magiczny, a co będzie się działo u nas ? O tym dowiecie się w przyszłym roku J Z tego miejsca już dziś dla wszystkich:

Serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności
oraz wyciszenia, spokoju ducha i mnóstwa czasu
wyłącznie dla siebie i swoich bliskich z okazji
zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
oraz samych dobrych chwil w Nowym Roku 2018.
Dyrekcja i personel  Przedszkola PTYŚ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ