Turniej im. Marcina Matysiaka po raz szósty

0
1258

Trudno wyobrazić sobie wrzesień w Gminie Rokietnica bez tradycyjnych już imprez. Jedną z nich jest Turniej im. Marcina Matysiaka. Wydarzenie upamiętniające fana i amatora piłki nożnej, który zagrał swój ostatni mecz sześć lat temu, ma nie tylko sportowy charakter. To również okazja do wspólnej zabawy i przypominania sobie o tym, co w życiu najważniejsze – rodzinie i bliskich, którym warto poświęcać każdą wolną chwilę.

Skoro jednak jest to turniej, to nie może na nim zabraknąć sportowej rywalizacji. Pomimo, iż biorą w nim udział amatorzy, umiejętności zawodników niejednokrotnie przypominają zdolności zawodowców. Każdej drużynie zależy na tym, aby zdobyć tytuł mistrza, a wraz z nim puchar przechodni. Nie ma tu jednak mowy o wygranej za wszelką cenę z użyciem niedozwolonych chwytów. Wszystko bowiem odbywa się w duchu fair play oraz dobrej zabawy. W turnieju chętnie biorą udział zarówno doświadczeni, jak i młodzi zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją piłkarską przygodę. Od kilku lat niewątpliwą atrakcję stanowi również rywalizacja kobiet. Trudno ją dziś nazwać pokazową, ponieważ panie gwarantują równie dużą dawkę emocji, co panowie.

Rzesze uczestników i widzów ściąga co roku do Napachania wyjątkowa atmosfera wydarzenia. Niewątpliwie jest to zasługa rodziny i przyjaciół Marcina, którzy dbają o dobre samopoczucie gości oraz wyjątkowość każdej kolejnej edycji. Domowe wypieki i inne potrawy przyrządzone specjalnie na tę okazję, aktywności sportowe i artystyczne oraz pokazy talentów to tylko niektóre z przygotowywanych atrakcji. Tak zorganizowane wydarzenie niewątpliwie sprosta wymaganiom zarówno dużych, jak i małych.

Kolejny, VI Turniej Piłkarski im. Marcina Matysiaka

już 16 września 2017 roku.

Zapraszamy na Boisko Orlik w Napachaniu.

Więcej informacji na www.rokietnica.pl oraz fb rokietnica.pl.

Zapisy drużyn, informacje regulaminowe, szczegóły „piłkarskie”:  Andrzej Żebrowski tel.: 500 200 378.

Organizacja imprezy: katarzyna.sokulska@rokietnica.pl; kinga.owsian@rokietnica.pl; krystyna.matysiak@rokietnica.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ