Sołeckie Wieści Mrowino-Cerekwica

0
1467

W dniach 8-9.07.2017r. na terenie Klubu Sołeckiego i w jego otoczeniu odbyła się Giełda „SKARBY GARAŻOWE – sprzedam, kupię, wymienię”. Giełda szczególnie w niedzielę 09.07.2017r. cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Można było faktycznie kupić, sprzedać, nawiązać ciekawe kontakty, wysłuchać opinii ekspertów, poznać prawdę o posiadanych przedmiotach. Jak ciepłe bułeczki można było sprzedać:

– drewniane koła do wozu,

– każdą ilość młynków do kawy,

– stare radioodbiorniki,

– części samochodowe do klasyków,

Najmłodsi uczestnicy – dzieci wymieniały swoje zabawki. Pogoda nam dopisała.

Dzień 14.07.2017r. – flagowy pojazd naszej spółki gminnej ROKBUS – podjeżdża na parking przy Szkole Podstawowej, gdzie w obecności P. Sołtys Róża Lubka i Radnego Ryszard Lubka – 40 dzieci udaje się na wycieczkę wakacyjną do Wolsztyna, oczywiście zwiedzamy starą parowozownie, muzeum kolejnictwa, możemy wejść do ciuchci dorzucić węgla do paleniska oraz wysłuchać bardzo ciekawych opowieści od przewodnika. W drodze powrotnej zmieniamy trasę i w miejscowości Pniewy cumujemy naszym pojazdem przy Mc Dolnald

Bez wizyty w tym miejscu taka wycieczka nie mogłaby się zakończyć. Nasze sołeckie „Bajtle” zmęczone ale zadowolone dotarły do domu.

Dzień 17.07.2017r. godz. 18:00 Klub Sołecki Mrowino-Cerekwica. Na zaproszenie P. Sołtys spotykają się w naszym Klubie rodzice dzieci szkolnych i przedszkolnych. Jest to spotkanie informacyjne dotyczące aktualnego stanu koncepcji i ewentualnego projektu budowy nowej Szkoły Podstawowej w Cerekwicy. Zarówno rodzice, Pan Wójt jak i nasi samorządowcy jasno i wyraźnie wskazują „POWSTANIE NOWEJ SZKOŁY W CEREKWICY JEST NIEODZOWNE” . Musi się to oczywiście  zmaterializować jak najszybciej. Pani Dyr. Małgorzata Łopatka poinformowała zebranych, o porozumieniu z  P. Sołtys i Radą Sołecką w przedmiocie uruchomienia w lokalu Klubu jednego oddziału przedszkolnego na rok 2017/2018.

Pani Sołtys natomiast poinformowała zebranych o zaawansowaniu prac związanych  z zadaniem remont zabytkowych figur w Mrowinie i  Cerekwicy.

GAi

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ