14-07-2019 Triathlon Kiekrz

0
2827

Triathlon Kiekrz – To tutaj zaczęła się historia… 14 lipca br. wszechstronna dyscyplina sportowa, będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania, powraca po 35 latach nad Jezioro Kierskie. Swoich sił na dystansie historycznym będą próbować uczestnicy pierwszej edycji triathlonu m.in. Jan Olesiński, Jarosław Łabus, Stanisław Zajfert oraz podopieczni trenera Piotr Sauerlanda – znana bardzo dobrze w kręgu triathlonowym – Ania Lechowicz oraz młoda, utalentowana zawodniczka Saskia Kas.

Pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 9:00, gdzie swoich sił próbować będą uczestnicy dystansu ,,Pierwsze Kroki w Triathlonie”. Prawie 200 zawodników zmierzy się na początku z etapem pływackim, następnie do pokonania będzie etap kolarski, a na samym końcu przyjdzie czas na bieganie.

O godzinie 11:00 kibicować będziemy zawodnikom ,,Dystansu Historycznego”. Nietypowy jak dla triathlonistów etap, gdzie przyjdzie się zmierzyć z 1,5 km pływania, 50 km jazdy na rowerze oraz 20 km biegania. Emocji z pewnością nie zabraknie, a obecność kibiców na trasie będzie nieoceniona.

Czy jubileusz 35–lecia pierwszego Triathlonu w Polsce wpisze się na stałe w kalendarz zawodów triathlonowych? Na to pytanie uzyskamy odpowiedź już 14 lipca br. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby impreza odbyła się na jak najwyższym poziomie. Na zawodników czekają wyjątkowe nagrody rzeczowe oraz pieniężne.

Osoby, mieszkające w gminach, na których terenie odbywać się będzie wydarzenie, muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu. Zamknięty będzie ruch na trasie biegowej oraz kolarskiej triathlonu. Więcej informacji uzyskać można na stronie www.triathlonkiekrz.pl lub pod numerem telefonu 609 002 973. Infolinia pracuje w dniach 13-14 lipca 2019 r.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i kibicowania zawodnikom Triathlon Kiekrz 2019.

Mapa przebiegu trasy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ