Siatkarki Lidera zagrały na 6 w finale Mistrzostw Polski w Zabrzu

0
1551

Po emocjonującym finale Wielkopolski, który mieliśmy okazję organizować w Hali ROS w Rokietnicy i zdobyciu tytułu MISTRZA, przyszedł czas na przygotowania do Mistrzostw Polski. Gdy większość dzieciaków odliczała dni do końca roku szkolnego i wakacji, nasze zawodniczki Amelia Dombrowska, Gabrysia Dziamska, Oliwia Janowicz , Kinga Jucha, Antonina Serafinowska, Zuza Zalewska i trenerzy Dorota Szyszka i Wojciech Jucha podkręcali obroty by przygotować się do najważniejszej imprezy sezonu – Finału Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Kinder + Sport. 

Ten sezon będzie niezapomniany dla Naszego zespołu zarówno pod względem świetnego wyniku jaki udało Nam się zrobić, ale i również przez kontuzje, których było zdecydowanie zbyt wiele. Tydzień przed wyjazdem do Zabrza nasza podstawowa zawodniczka pechowo kolejny raz doznała kontuzji, jej występ na finałach stał pod znakiem zapytania, zrobiło się gorąco i nerwowo. Można by gdybać co by było gdyby… ale to nie ma dziś sensu, dziewczyny pojechały i zagrały najlepiej jak potrafią.

23 czerwca ruszamy walczyć do Zabrza, jedzie z Nami mocna, najlepsza ekipa wsparcia, kibice- rodzice, rodzeństwo to oni zawsze dodają  Naszym zawodniczkom skrzydeł w momentach zwątpienia. Nad całością wyprawy czuwa Prezes UKS P.Paupa.

Turniej Kinder+Sport  to największa siatkarska impreza w Polsce w tym roku udział w niej wzięła rekordowa liczba uczestników. We wszystkich trzech kategoriach zagrało łącznie 47143 zawodniczek i zawodników łącznie 11447 drużyn. Finał 2019 był ciężki, poziom bardzo wysoki, pogoda dała popalić- dokładała sporo do zmęczenia.
Pierwszego dnia rywalizowaliśmy z vice mistrzem woj. mazowieckiego, mistrzem woj. warmińsko-mazurskiego oraz vice mistrzem woj. opolskiego. Wygraliśmy dwa spotkania po 2:0 oraz ulegliśmy w meczu z Lubowidzem 1:2 mimo to awansowaliśmy do najlepszej 16 turnieju. Do godziny 21 walczyliśmy by zapewnić sobie awans do kolejnej grupy o miejsca 1-8. Udało się po ciężkiej walce pokonujemy 2:1 zespół z Aleksandrowa Łódzkiego oraz  2:1 zespół z Opola, ulegamy 1:2 zespołowi z Wieliczki (brązowym medalistom).  Koniec emocji dnia pierwszego i zasłużony odpoczynek dla dziewczyn.

Wtorek- zaczynamy dzień emocjonującym meczem z Gdańskiem i pokonujemy jak się później okazało srebrne medalistki 2:1. Kolejny mecz z faworytkami turnieju pierwszy set zdecydowanie dla przeciwniczek ale w drugim Nasze dziewczyny zagrały fenomenalnie i doprowadzamy do tie-breaka. Oczy wielu trenerów i zawodników zwrócone były na Nasze boisko z zaciekawieniem oglądali co to za zespół był w stanie postawić się faworytkom. Niestety mimo serca zostawionego na boisku ulegamy 1:2 późniejszym złotym medalistkom z Zawiercia. Zmęczenie meczem niestety okazało się być na tyle duże, że w ostatnim meczu ulegamy po raz kolejny zespołowi z Lubowidza co przekreśliło Nasz awans do najlepszej 4 turnieju.

Ostatniego dnia walczymy o poprawienie wyniku z ubiegłego roku (w kategorii trójek zajęliśmy 8 lokatę). W pierwszym meczu podejmujemy zespół z Pszczyny i pomimo zaskoczenia taktyką przeciwniczek i porażką w pierwszym secie, szybko wyciągamy wnioski i wygrywamy 2:1. Walczymy o 5 miejsce po raz kolejny z Lubowidzem niestety do trzech razy sztuka się nie sprawdziło, ulegamy 1:2 i zajmujemy 6 lokatę.

Podsumowując zajmujemy rewelacyjne 6 miejsce, jesteśmy w czołówce w Polsce. Pokonujemy srebrne medalistki, walczymy jak równy z równym i ulegamy minimalnie 1:2 złotym i brązowym medalistkom Mistrzostw Polski-  to ogromny sukces dziewczyn a jeszcze większy  dla klubu, jest to najlepszy wynik w historii UKS LIDER ROKIETNICA.

BRAWO AMELKA, GABI, KINGA, OLIWIA, TOSIA I ZUZA –JESTEŚMY DUMNI!

Gratulacje dla trenerów Doroty Szyszki, Wojciecha Juchy, i Piotra Paupy, którzy doskonale przygotowywali dziewczyny do rozgrywek i dali nam tyle emocji podczas finałów. Brawa również dla trenerów, którzy pracują na co dzień z dziewczynami w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szamotułach – Łukasza Klapczyńskiego i Dariusza Ciszaka.  

Dziękujemy bardzo sponsorom, którzy umożliwili Nam wyjazd:

– Gmina Rokietnica

– Powiat Poznański

Dziękujemy również za wsparcie w całym sezonie Naszym niezastąpionym rodzicom, sponsorom i sympatykom piłki siatkowej oraz UKS Lider.

Na koniec jeszcze bardzo miła informacja 15 lipca Nasze zawodniczki Amelia Dombrowska, Antonina Serafinowska oraz Agata Zwierzyńska udają się na zgrupowanie kadry U-14 do Białej Podlaskiej dziewczyny trzymamy za Was kciuki pokażcie na co Was stać!!! Duma Nas rozpiera!!!

Opr.D.Szyszka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ