SPRING CYCLING 2017 w Koziegłowach.

0
1919

Świetna kondycja, mocne nogi, szczupła sylwetka… doskonała zabawa!

W sobotę 18 marca w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbył się
5-godzinny SPRING CYCLING 2017. W maratonie Indoor Cycling wzięły udział połączone grupy ,,Rowelove’’ oraz „Rokietnicka Grupa Rowerowa”. Na czele drużyny stał kobiecy rodzynek Joanna Wojtaszyk, a skład uzupełniali przedstawiciele brzydszej płci: Mariusz Pogorzelski, Darek Radojewski i Maciej Mikosik.

Dla wszystkich uczestników w klimatyzowanej sali pływalni „Akwen”, którzy zagwarantowali mocny trening, litry wylanego potu oraz uwolnili z uczestników całą masę endorfin.

Przy okazji warto wspomnieć co to jest Indoor Cycling. (RPM, spinning). To połączenie zajęć grupowych z treningiem kolarskim. Muzyka jest nieodzownym elementem zajęć, jazda w rytmie oraz indywidualny dobór obciążenia (w zależności od kondycji oraz siły) pomagają poznać swój organizm i mobilizować się do wysiłku. Odpowiednio przygotowany przez trenera profil trasy sprawia, że każdy trening jest inny. Na pewno nie ma nudy! Jazda w grupie jest również dodatkową motywacją i zachęca do dawania z siebie jeszcze więcej niż w przypadku indywidualnego treningu. Indoor Cycling jest czymś więcej niż tylko treningiem wytrzymałościowo – siłowym. To trening motywacji, siły umysłu i odporności psychicznej, to wspaniały sposób na poprawę koncentracji, zwalczanie stresów i zapobieganie zmęczeniu codziennością.

Dla amatorów tej formy rekreacji mamy dobrą wiadomość. Już niebawem 3 czerwca zostanie zorganizowany 6-godzinn maraton na lotnisku Przylep koło Zielonej Góry, a impreza nosić będzie nazwę AIRSHOW BIKE MARATON 2017.

Dla zainteresowanych podajemy adresy, gdzie można nawiązać kontakt z entuzjastami Indoor Cycling:

Grupa Rovelowe: https://www.facebook.com/RoweloveBabki
Rokietnicka Grupa Rowerowa: https://www.facebook.com/groups/rgrupar/

przygotował: mrkosik, zdjęcia: mrkosik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ