„Jak stworzyć centrum Rokietnicy?” – zaproszenie na debatę „Miasta Idei”

0
1520

„Gazeta Wyborcza” oraz gmina Rokietnica serdecznie zapraszają na debatę „Miasta idei”. We wtorek 4 kwietnia o godz. 18.00 w Gimnazjum im. Noblistów porozmawiamy wspólnie na temat „Jak stworzyć centrum Rokietnicy?”.

Podczas debaty będziemy dyskutować o tym, czy Rokietnica jest wyłącznie „sypialnią” Poznania i jak sprawić by nie była tylko nią? Ponadto zastanowimy się, czy i jakie centrum potrzebne jest Rokietnicy oraz jak je zaprojektować, by było wygodne i satysfakcjonujące dla mieszkańców.

Naszymi gośćmi będą m.in. wójt Rokietnicy Bartosz Derech oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

„Miasta idei” to akcja społeczna lokalnych redakcji „Gazety Wyborczej”. Prowadzimy ją, bo wiek XXI to czas wielkiej urbanizacji. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat do miast przeniesie się nawet 70 proc. populacji globu. Czas, w którym żyjemy, jest więc najlepszy, by myśleć o kierunkach rozwoju miast, o szansach i zagrożeniach tego rozwoju. „Miasta idei” to próba zwrócenia uwagi na procesy, jakie zachodzą w miastach i powiązanych z nimi obszarach, ale przede wszystkim to chęć wyszukiwania takich kierunków ich rozwoju, by stały się one atrakcyjnymi miejscami do życia dla swoich mieszkańców.

Naszą akcję można śledzić na łamach „Gazety Wyborczej” – w wydaniu lokalnym oraz na stronie internetowej poznan.wyborcza.pl

Uprzejmie prosimy o zarejestrowanie się na stronie: www.miastaideirokietnica.evenea.pl.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ