Sołtysi już po raz ósmy zorganizowali BAL dla ROKTAR-u

0
1350

Karnawał w Gminie Rokietnica tradycyjnie otwiera Bal Sołtysów. Jego charytatywna idea od lat związana jest ze wsparciem dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR. Organizatorzy – Sołtysi Gminy Rokietnica – dbają, by wesoła zabawa, perfekcyjna organizacja, ciekawa oprawa i przygotowane atrakcje były tymi atutami, które zachęcają do wzięcia udziału w imprezie. Każdy kolejny rok, choć bogatszy o doświadczenie lat poprzednich, jest swoistym testem. Tego, czy pomysł trafia i się sprawdza.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejna edycja Balu Sołtysów 7 stycznia 2017 r. potwierdziła jedno – zaangażowanie, staranność przygotowania, a przede wszystkim zacny cel i oddane mu serce muszą gwarantować sukces. 37 par z prawie wszystkich gminnych miejscowości nie tylko miło spędziło czas tańcząc i bawiąc się do białego rana przy bardzo skocznej i dobrze przygotowanej oprawie muzycznej, ale przede wszystkim wzięło udział w licznych towarzyszących atrakcjach. Nietuzinkowe cegiełki i licytacja przedmiotów, wśród których miedzy innymi znalazły się niezwykłe obrazy przygotowane przez podopiecznych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stowarzyszenia ROKTAR, pozwoliły zgromadzić niemałą kwotę wsparcia. Jak powiedziała Wanda Koralewska, otwierająca imprezę w imieniu ROKTAR-u wiceprezes Stowarzyszenia – umożliwią realizację kolejnych marzeń. O tym, że są ambitne i przynoszą wymierne efekty, świadczy choćby tegoroczny jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających od 5-ciu już lat przy Stowarzyszeniu. Kolejne zajęcia to pokonane bariery, których ciągle dla niepełnosprawnych i ich rodzin jest sporo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rok 2017 to dla ROKTAR-u czas ważnych marzeń i wyzwań. Wiążą się one z budową nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnowie Podgórnym. Przestronny obiekt to nie tylko szansa na rozwój działań realizowanych do tej pory w wynajmowanym obiekcie w Baranowie, ale przede wszystkim świadomość bycia „na swoim” i kolejny ważny etap rozwoju. Za taki bowiem należy uznać projekt zlokalizowania w tarnowskiej siedzibie pomieszczeń hostelu. Pozwoli to pomóc często zdesperowanym rodzicom na zapewnienie opieki nad niepełnosprawnymi np. w trakcie ich pobytu w szpitalu czy innej ważnej uzasadnionej życiowo okoliczności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzięki hojności uczestników Balu Sołtysów udało się zebrać rekordową kwotę. 3300 zł zostanie przekazane ROKTAROWI. Ten zdecydowanie najprzyjemniejszy element wydarzenia zostanie dokonany przez Józefa Fudalę, sołtysa Rokietnicy, a jednocześnie pomysłodawcy i dobrego ducha Balu. Słowa Marii Chojnackiej, sołtys Krzyszkowa, o oddaniu imprezie nie tylko czasu, sił i wielu godzin zaangażowania, ale przede wszystkim gorącego serca, wypowiedziane w imieniu wszystkich uczestników Balu wraz z gromkim STO LAT, były podziękowaniem i najbardziej adekwatnym podsumowaniem imprezy. Wzruszenie adresata, odczytane zostało jako jednoznaczne zobowiązanie – do oczywistej organizacji Balu Sołtysów w kolejnym roku. Balu, w naprawdę dobrym stylu.

D.P.

Podziękowanie

W imieniu Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR, składam serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do przygotowania Balu Sołtysów. Szczególne podziękowania kieruję do Sołtysów: Pana Józefa Fudali, Pani Marii Chojnackiej, Pani Anny Niesiobęckiej, Pana Piotra Hałasa, Pana Jacka Steike, za organizację kolejnego, VIII już, „Balu Sołtysów” na rzecz Naszego Stowarzyszenia. Myślę, że prace malarskie wykonane przez naszych podopiecznych w Warsztacie Terapii Zajęciowej, a licytowane przez Państwa na balu, ozdobią domy i biura, przynosząc satysfakcję z dobrze zainwestowanych złotówek. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazane serce i przekazaną kwotę, którą udało się zebrać podczas balu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie nowego obiektu – Warsztatu Terapii Zajęciowej , który powstanie w Tarnowie Podgórnym.

                                    V-ce Prezes Stowarzyszenia  Wanda Koralewska

Podziękowanie
Dziękuję wszystkim, dzięki którym zorganizowanie kolejnej VIII edycji Balu Sołtysów stało się możliwe.
Bartoszowi Derechowi – wójtowi gminy Rokietnica, patronowi honorowemu Balu;
Adamowi Olejnik – Staroście Obornickiemu;
Danucie Potrawiak – sekretarz Gminy Rokietnica i paniom Kasi i Kindze z Referatu Organizacyjnego i Promocji UG;
Małgorzacie Wilga-Siemkowicz – prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin ROKTAR;
Firmie Strauss Cafe Poland sp. z oo. – Swadzim
Marianowi Szymańskiemu – prezesowi ROKBUS-u;
Lesławowi Spochaczyk – firma ROKBUS;
Izabeli i Andrzejowi Cygańczyk – firma CLIPER;
Wandzie Koralewskiej – biuro rachunkowe;
Eugeniuszowi Kaczmarkowi – introligatornia i drukarnia;
Arturowi Lisiakowi – cukiernia „U Kamilka”;
Andrzejowi Kawa – firma GLUTENEX SADY
Józef Gawronowi – restauracja „Pod Gruszą”;
Piotrowi Łakomemu – piekarnia w Rokietnicy;
Adamowi Michta – firma LAREDO;
Waldemarowi Miecznik – firma DOMEX;
Marcinowi Szatkowskiemu – firma AGMAR;
Pawłowi Rzepka – firma WYOBLARZ;
Michałowi Furmaniak – bistro KURCZAK;
Mieczysławowi Paczkowskiemu – sołtysowi Baranowa;
Jackowi Steike – sołtysowi Starzyn – Rogierówka;
Marii Chojnackiej – sołtys Krzyszkowa;
Marzenie Mruk – sołtys Kiekrza – Pawłowic;
Annie Niesiobęckiej – sołtys Soboty-Bytkowa;
Helenie Pukszta – sklep JUUPI;
Zdzisławie Pohl – firma AVON;
oraz Michałowi Cieciora, Halinie Fudala, Zdzisławowi Skrzypiec i Marianowi Jakobsze;
Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy organizacji balu.
Józef Fudala
Sołtys Sołectwa Rokietnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ