Sędzia Anna Maria Wesołowska w ZSP Napachanie

0
1365

 

27 listopada 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Napachaniu gościła orzekającą na co dzień w łódzkim sądzie, ale znana też z popularnego programu telewizyjnego sędzia Anna Maria Wesołowska.  Przeprowadziła cykl wykładów dla dzieci z klas 3-6 w Napachaniu oraz klas 0-3 w Mrowinie.

Głównym celem tych spotkań była szeroko pojęta edukacja prawnicza, która zdaniem Pani Sędzi jest najlepszą profilaktyką wszelkich niewłaściwych zachowań. Przesłanie, z którym przyjechała Pani Sędzia, dla każdej grupy było inne.
Z uczniami klas 0-3  w Mrowinie przeprowadziła rozmowę na temat „Jak żyć bezpiecznie”, natomiast z klasami 3-6 w Napachaniu rozmawiała na temat – „Nowe zagrożenia; grooming, cyberprzemoc oraz przemoc rówieśnicza”.

Uświadamiała, że wiele niewłaściwych zachowań wobec kolegów czy nauczycieli posiada znamiona przestępstw, które często ścigane są z urzędu. Młodzież musi zdać sobie sprawę z tego, że to co czasami wydaje się niewinnym czynem, może mieć swój finał na sali sądowej, a w konsekwencji może skończyć się dozorem kuratora sądowego, zakładem poprawczym czy nawet pobytem w zakładzie karnym. Wszystko co mówiła pani Sędzia było z „życia wzięte” z Jej doświadczeń z Sali Sądowej. Trzecie popołudniowe spotkanie przeznaczone było dla rodziców, nauczycieli i pracowników instytucji wspierających szkołę. Sędzia mówiła na nim o wadze negatywnych skutków zaniedbań wychowawczych oraz o tym, jakie wywierają one piętno na naszych dzieciach. Na spotkaniach z młodzieżą oraz z dorosłymi, poruszała również tematykę przemocy, agresji, czy cyberprzemocy. Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska nawoływała rodziców do współpracy ze szkołą, do interesowania się tym co dzieci robią po szkole i do tego, co robią w „sieci”

Myślę, że długo wszyscy w szkole będziemy pamiętać tę wizytę.

Nikola Krasowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ