19 medali karateków UKS Błyskawica Rokietnica na turnieju w Kobylnicy

0
1085

18 listopada w Kobylnicy  odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w karate WKF. Udział w nich wzięło około 270 zawodników z ponad 20 klubów Wielkopolski. Zawodnicy klubu UKS trenowani przez Jarosława Kuca osiągnęli wspaniały wynik zdobywając więcej medali ,niż zawodników (  9 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych ). Zawodnicy rozpoczęli od zdobycia  brązowego medalu  w  konkurencji  kata  drużynowe chłopców  2008 i młodsi w składzie-Bartosz Prusak, Antoni Kobusiński, Szymon Śniegocki oraz złoty medal w składzie- Dominik Suszka, Kacper Biadała i Stanisław Popow. Później odbyły się konkurencje indywidualne w kata i kumite, w których zawodnikom poszło równie dobrze.

Złote medale zdobyli –Szymon Śniegocki w konkurencji kata, Bartosz Prusak w konkurencji kata i fantom, Antoni Kobusiński  w konkurencji fantom, Hanna Weber w konkurencji fantom, Julia Suszka w konkurencji kumite, Dominik Suszka startujący w barwach klubu Kuzisport w konkurencji kata i kumite. Srebrne medale zdobyli – Wiktor Jachalski w konkurencji kata i fantom, Kacper Skąpski w konkurencji kata, Stanisław Laskowski w konkurencji kata. Brązowe medale zdobyli- Zosia Kowalczyk w konkurencji fantom, Antoni Kobusiński w konkurencji kata, Hanna Weber w konkurencji kata, Leon Laskoeski w konkurencji kichon, Julia Suszka w konkurencji kata. Ponadto w  zawodach udział wzięli też  Aleksander i Tymoteusz Kowalczyk, Michał Weber, Julia Bartecka i Helena Laskowska którzy, tym razem zajęli miejsca poza podium.  Kobylnica okazała się szczęśliwa dla naszych zawodników ,którzy zdobyli  kolejne medale  i to co jest najważniejsze –doświadczenie. Każde zawody na których występują nasi zawodnicy to weryfikacja ich pracy na treningach , możliwość  konkurowania  z innymi zawodnikami , a przede wszystkim bycie w środowisku sportowym, co sprzyja lepszemu rozwojowi kultury fizycznej.

Wszystkim  zawodnikom  serdecznie  gratulujemy.