Marzec w Przedszkolu Ptyś

0
677

Dzień dentysty 5 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dentysty. Każdy z nas wie jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, co należy jeść aby mieć zdrowe zęby. Dzieci z przedszkola Ptyś miały możliwość zobaczenia zestawu diagnostycznego, dowiedziały się ile mają ząbków i jak wygląda pracy asystenta dentysty. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczną.

Dzień kobiet 8 marca jak co roku, świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy stanęli na wysokości zadania J wspólnie z ciociami upiekli przepyszne babki, zaśpiewali sto lat i wręczyli pięknie pachnące róże. Radość wypisana na twarzach naszych małych kobiet to najpiękniejsze podziękowania.

Teatr 9 marca do naszego przedszkola przyjechał teatr Gargulec. Tematem przedstawienia był numer 112.  Spektakl pozwala zapamiętać i zrozumieć do czego służy numer 112.  Wartka i obfitująca w niespodziewane wydarzenia akcja nie pozwoliła nudzić się przedszkolakom (nawet tym 3letnim)  Wszystkie sytuacje, w których został użyty telefonu alarmowego zagrane były w kreskówkowy sposób – co sprawia, że przekaz jest bardzo czytelny.
Powtarzający się refren piosenki pozwolił zapamiętać numer alarmowy. To walor edukacyjny tej bajki.

Dzień wody  20 marca Poprosiłyśmy rodziców, aby ubrali dzieci na niebiesko. Reszta była dla przedszkolaków niespodzianką. Postanowiłyśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. W  każdej  z  grup  zostały przeprowadzone  zajęcia  wychowawczo-dydaktyczne  dotyczące  wody, jej znaczenia dla życia ludzi. Grupy starsze poznały proces obiegu wody w przyrodzie. Panie przpomniały przedszkolakom w jaki sposób mogą one oszczędzać wodę. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Na koniec kazda z grup wykonała pracę plastyczną inspirowaną tematyką wody.

Pierwszy dzień wiosny Wiosna wiosenka w mym sercu piosenka, przychodzi po zimie ożywia świat. 21 marca, po kilku miesiącach chłodu, krótkich dni i braku słońca, nadeszła upragniona wiosna. Zgodnie z tradycją przedszkolaki zrobiły marzannę, gaiki oraz opaski na głowy i ze słowami znanych nam piosenek wyruszyliśmy na spacer. Gdy już pożegnaliśmy zimę – Marzanne, z gałązkami gaiku wyruszyliśmy w drogę powrotną, mając nadzieję, że wiosna do nas przyjdzie. Udało się po kilku dniach zawitało do nas ciepło i słońce oby Pani Wiosna nas nie opuszczała.

Warsztaty świąteczne Jak co roku, w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne, spotykamy się z rodzicami na warsztatach świątecznych. 26 i  27 marca nasze przedszkolaki wraz z rodzicami maiły możliwość zrobienia świątecznych dekoracji, kartek. Na stołach nie zabrakło, pisanek i wydmuszek. Najważniejsze dla nas w tych dniach to możliwość spotkania się z rodzicami, rozmowy z nimi a także pielęgnowanie relacji rodzinnych J mamy nadzieję, że za rok będzie również miło i przyjemnie. Nasze maluszki z Punktu Opieki Dziennej przy Przedszkolu Ptyś również aktywnie przygotowywały się do świąt, wykonały przepiękne prace plastyczne oraz poznawały tradycje świąteczne. A w środę 28 marca wszyscy wspólnie zasiedliśmy do wielkanocnego śniadania. Na stole nie mogło zabraknąć, jajek, wędlin, chleba, baranka z masła oraz sałatki warzywnej – zrobionej przez naszych przedszkolaków. A na koniec dnia, każdy z naszych milusińskich dostał upominek od Zajączka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ