„AKADEMIA ZDROWIA SANTANDERA” z Nordic Walking

0
1015

AKADEMIA ZDROWIA SANTANDERA” z Nordic Walking, po raz drugi zagości w Rokietnicy !

W  marcowych „Wiadomościach Rokickich” zakreśliłem ogólne warunki na jakich w 2018 roku będzie odbywała się Akademia Zdrowia Santandera. Ponieważ były to pierwsze i dość ogólne założenia obiecałem, że przed realizacją programu, o zaistniałych zmianach poinformuje Was, ”maszerów NW”, by w momencie startu akcji tj. 18.05.2018 r. wszystko było jasne. Ale jeżeli zrodzą się pytania lub będą jakieś wątpliwości, mój numer telefonu będzie na końcu artykułu. Nie bójcie się, chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zmiany są naprawdę duże. W tzw. między czasie, Polska Federacja Nordic Walking, złożyła do Ministerstwa Sportu i Turystyki projekt programu, który uruchamia znacznie więcej miejscowości, sił fachowych w postaci trenerów, instruktorów oraz oczywiście Was wszystkich, uczestników tego założenia. Ministerstwo, mówiąc kolokwialnie sprawę „klepnęło” i z właściwym sobie ‘rooozmachem’ przystąpiło do jego realizacji. Oczywiście zmieniono nazwę, która w obecnej formie brzmi „Nodick Walking na receptę, Akademia Zdrowia Santandera”. Ale dla Nas nie nazwa jest ważna, tylko meritum sprawy, czyli możliwość spotkania się ze znajomymi, nauki techniki chodzenia i przy okazji spędzenia trochę czasu na świeżym powietrzu.

Spotykać się będziemy w każdy wtorek, przy boisku piłkarskim ,od ul. Szamotulskiej (jak w roku ubiegłym) o godz. 17 00 , od 8.05. do 27.11.2018 r. To nie pomyłka, spotkań będzie więcej, bo aż 30 i to w stu miejscowościach. Ta liczba może wzrosnąć do stu kilkunastu. Jednak jak pisałem w marcu, Rokitnica została zakwalifikowana do tej akcji już w pierwszej turze i to dzięki Waszej licznej frekwencji w poprzednim roku, ale cieszy mnie fakt, że i inni mogą skorzystać. Przypominam, że zajęcia są całkowicie bezpłatne. Chcecie, macie czas, lubicie ruch na świeżym powietrzu, zabieracie kijki i przychodzicie. Zajęcia będą trwały od godziny piętnaście do półtorej godziny. Trasa taka jak w ubiegłym roku ok. 5 km. Nie ma znaczenia czy ktoś chodzi szybko czy wolno. Tempo Waszego marszu nie ma zacenia. Każdy chodzi w zakresie własnych możliwości i umiejętności. Nie ma też znaczenia wiek oraz sprawność fizyczna czy tzw. wytrenowanie. Te zajęcia przeznaczone są dla osób, które chcą wyjść z domu, trochę się poruszać, spędzić aktywnie czas, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego. Często spotykam się z pytaniem „czy aby na pewno dam radę? Odpowiedź jest oczywista i prosta. Ten program nie został „uruchomiony” dla tych, którzy startują w zawodach Mistrzostw Polski lub zawodach wyższej rangi – to jest program dla wszystkich, którzy chodzą i chcą chodzić, ale i dla tych, których trzeba odpowiednio ukierunkować i pokazać jak zrobić to dobrze. W ramach zajęć nie tylko będziemy chodzić, ale nauczymy się rozgrzewki, ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz rozciągania po treningu. Ale bez obaw – każdy da radę, ponieważ każdy ćwiczy wg swoich możliwości i umiejętności. Z upływem zajęć poznacie i zapamiętacie ich tyle, że będziecie mogli się rozgrzać i rozciągnąć w indywidualnych spotkaniach z NW. Naprawdę zapraszam wszystkie osoby chętne, nie bójcie się, przyjdźcie z sąsiadami, znajomymi, przyjaciółmi ponieważ w grupie jest raźniej,  ponieważ w grupie jest weselej oraz w grupie jest siła, która przyniesie nam wiele korzyści. Pierwsze spotkanie we wtorek, 8.05.2018 r. godz. 17 00.

Zabierzcie ze sobą kijki. Do zobaczenia!

Instruktor, Trener PFNW

Dariusz KOSICKI

Tel. 691 636 684

ZOSTAW ODPOWIEDŹ