#LoveRun – Biegamy dla zwierząt

0
956

Dnia 31 marca na poznańskiej Malcie odbył się bieg charytatywny #LoveRun. Zorganizowało go pięcioro uczniów pierwszej klasy IX Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Poznaniu, w tym mieszkaniec Rokietnicy, w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Celem biegu było zebranie pieniędzy na pomoc Przytulisku dla zwierząt w Przyborówku. Koszt wpisowego wynosił 30 zł i całość została przeznaczona na zwierzaki. Podczas biegu zebrano prawie 6 tysięcy złotych, które Przytulisko przeznaczy na centralne ogrzewanie.

W biegu udział wzięło prawie 200 osób z przedziału wiekowego od kilku miesięcy do nawet 73 lat. Nie zabrakło również uczestników, którzy przyszli pobiegać ze swoimi pupilami. Jedna Pani przyszła aż z trzema psami na raz!

Po biegu odbyło się wręczenie medali dla zwycięzców kategorii damskiej oraz męskiej. Dostali oni unikatowe medale z numerem zajętego miejsca, kwiaty oraz prezenty od sponsorów. Następnie zostało przeprowadzone losowanie dodatkowych nagród dla reszty biegaczy. Kilkoro dzieci losowało numery uczestników, którzy dostali niezwykłe upominki. Nagrody trafiły do ponad 20 osób i tym miłym akcentem zakończył się bieg.

Zwolnieni z Teorii

            Platforma edukacyjna Zwolnieni z Teorii powstała w 2013 roku, by dać każdemu młodemu człowiekowi możliwość darmowego nabywania kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja, czy przywództwo.

            Platforma jest oparta o nowoczesną metodykę nauczania – Social Project Method- gdzie robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się praktyczne kompetencje, niemożliwe do zdobycia tradycyjnymi metodami nauczania.

Początki

            Od samego początku jasne było to, że chcą pomagać zwierzętom. Jednak problem stanowił sposób zebrania pieniędzy. Pierwszym pomysłem był koncert lecz zaproszenie znanych artystów, na których koncert ktoś chciałby przyjść byłoby bardzo trudne. Kolejnym pomysłem trafionym w punkt był bieg. W Poznaniu odbywa się wiele imprez biegowych, które są zawsze licznie oblegane. Można by pomyśleć, że jest to konkurencja jednak nic bardziej mylnego. 200 osób jak na pierwszą edycję i bardzo ograniczone środki na rozgłos to naprawdę niesamowity wynik

Kolejna edycja

            Już za rok odbędzie się kolejna edycja biegu. Planowany jest na wiosnę, kiedy całe życie się budzi, a biegacze po zimowej przerwie wracają na trasy. Jest to idealny moment, aby zacząć uprawiać sport. W biegu mogą wziąć udział dzieci, osoby starsze, można przyjść z kijkami do nordic walking lub przyjść pokibicować rodzinie i znajomym. Liczymy, że za rok przyjdzie jeszcze więcej ludzi niż w tym, co będzie równoznaczne z przekazaniem schronisku jeszcze większej pomocy. Poznań jest miastem, w którym jest wiele osób chętnych do pomocy, którzy swój czas lubią spędzać aktywnie na przykład biegając.

Organizatorzy biegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ