0
1618

Tak niedawno podsumowaliśmy rok 2016 a już trzeba pisać o roku 2017, który był pełen ciężkiej pracy, sukcesów oraz dalszego rozwoju siatkówki.
Działalność klubu w minionym roku wspierali – Gmina Rokietnica,  Ministerstwo Sportu i Turystyki (program Klub) czy Powiat Poznański.

W 2017 działalność naszego klubu to czas wielu sukcesów – 6 zawodniczek i zawodników trafiło do kadr Wielkopolski w siatkówce – Olga Kędziora i Urszula Sochacka oraz Dominika Gąsior – młodziczki, Bartek Gapiński – młodzik oraz Paweł Czapka i Jakub Szelągiewicz – siatkówka plażowa.
W finale Mistrzostw Wielkopolski –Kinder+Sport – wystąpiła „CZWÓRKA” chłopaków – P.Czapka, J.Szelągiewicz, B.Janiszewski, N.Wiśniewski, M.Koczorowski, K.Kałmucki oraz „DWÓJKA” dziewcząt – A.Dombrowska, G.Dziamska, N.Klimczak. Obydwa zespoły zajęły IV miejsca (najgorsze dla sportowca)
Jeszcze lepiej nasze zespoły spisały się w rozgrywkach mistrzowskich w mini siatkówce plażowej – chłopacy P.Czapka i J.Szelągiewicz zostali Mistrzami Wielkopolski a dziewczyny O.Kędziora i D.Gąsior – wywalczyły tytuł Wicemistrzyń Wielkopolski.
W rozgrywkach młodzików Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej – chłopacy  grający w zespole Rzemieślnika Kwilcz zdobyli Wicemistrzostwo Wielkopolski. Dzięki temu uzyskali awans do Mistrzostw Polski gdzie dotarli do półfinału.
W nowym sezonie chłopacy grają w zespole Szamotulanina Szamotuły, mają również szansę walki o Mistrzostwo Wielkopolski.
Równolegle sukcesy nasi zawodnicy odnieśli w rozgrywkach szkolnych reprezentując barwy SP Rokietnica – chłopacy wywalczyli II miejsce w rozgrywkach Mistrzostw Powiatu Poznańskiego SZS a w finale rejonu zajęli również II miejsce (finał był blisko), dziewczęta wywalczyły III miejsce w  Mistrzostwach Powiatu. Organizatorem finału powiatu dziewcząt był nasz Klub na czele z naszym trenerem P.Paupą.

Docenieni zostaliśmy przez zarząd WZPS w Poznaniu – w maju powierzono nam organizację finału Mistrzostw Wielkopolski w mini siatkówce chłopaków oraz w czerwcu w Sobocie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w mini siatkówce plażowej chłopców  – gorące podziękowania dla Centrum Tenisowego Sobota za udostępnienie miejsca na turniej.

OBÓZ LETNI
W sierpniu tradycyjnie przygotowujemy się do nowego sezonu na obozie letnim – kolejny raz był to niedaleki Lubasz ze swoimi pięknymi okolicami i świetną bazą. Codzienne treningi dają świetna bazę do Rozgrywek w nowym sezonie.  Oprócz siatkówki i spędzaniu czasu na kąpielach w pobliskim jeziorze udaliśmy się do Obornik Wlkp. do parku linowego oraz korzystaliśmy z kajaków i rowerów wodnych.

TURNIEJE
Oprócz rozgrywek ligowych nasi zawodnicy biorą udział w turniejach towarzyskich. Startujemy w rozgrywkach Enea Ligi Siatkówki,  – 7 naszych zespołów wywalczyło awans do tzw złotej grupy a 2 do srebrnej.

Kolejne sukcesy to turniej trójek w Śremie -I miejsce – Gabrysi Dziamskiej, Amelii Dombrowskiej oraz Kinga Jucha, w Komornikach było tylko III miejsce (mimo kontuzji naszej podstawowej zawodniczki). W grudniu zagraliśmy na turnieju w Murowanej Goślinie gdzie nasza najlepsza TRÓJKA –Amelia, Gabrysia i Amelia Just – wywalczyły I miejsce, CZWÓRKA dziewcząt  – Paula Żarna, Maja Serwecińska, M.Księżycka, M.Sperzyńska – zajęła V miejsce. Dzielnie również walczyły pozostałe nasze zespoły. Zwłaszcza na słowa pochwały zasługują DWÓJKA chłopców – F.Kurantowicz i N.Pospiech – są dwa lata młodsi od swoich konkurentów a wywalczyli miejsce w połowie stawki zespołów.