wieści z Leśnej Chatki

0
830

Barbórka – tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzona jest na cześć św. Barbary, patronki górników. 4 grudnia to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w naszym przedszkolu. Dzieci poznały zdobyły wiedzę na temat właściwości węgla oraz jego powstania. Poznały również strój górnika, w skład którego zalicza się m.in. czako (czapkę z pióropuszem) – wysoką, sztywną czapkę. Sowy i Jeżyki z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonały takie czapki.

6 grudnia 2017r. Leśną Chatkę odwiedził niezwykły gość – ŚWIĘTY MIKOŁAJ ! Sowy i Jeżyki zaśpiewały kolędy i wyrecytowały wierszyki. Mikołaj przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bycia grzecznym. Na zakończenie swojej wizyty rozdał dzieciom słodkie upominki. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok !

Zima, zima, zima …. no i gdzie ta zima, pytają Sowy i Jeżyki z Leśnej Chatki. My w przedszkolu zgodnie z kalendarzem 21 grudnia 2017r. uroczyście powitaliśmy pierwszy Dzień Astronomicznej Zimy. Każda grupa w swojej sali rozmawiała na temat zbliżającej się pory roku, rozwiązywała krzyżówki i odgadywała zagadki. Śnieżne stroje, lodowe akcesoria i dźwięczna muzyka porwały wszystkie dzieci do zabawy. Z utęsknieniem czekamy już tylko na śnieg !

Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren nigdy się nie nudzą. 15 grudnia 2017r. Animatorki z Księgarni „Między Słowami” odwiedziły Leśną Chatkę. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami odkrywały Boże Narodzenie w Bullerbyn. Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna jadą do lasu ściąć cztery choinki – jedną dla zagrody Północnej, jedną dla Środkowej, jedną dla Południowej, i jedną dla dzidziusia. W powietrzu unosi się zapach pierników, laku do lakowania prezentów i wszystko jest piękne i świąteczne. W Bullerbyn dzieci z zapałem pomagają w przygotowaniach do świąt. Sowy i Jeżyki porównywały wraz ze szwedzkimi dziećmi zwyczaje i obrzędy towarzyszące Świętom Bożego Narodzenia. Jedno jest pewne w Szwecji i w Polsce dzieci z równie wielkim zaangażowaniem i radością czekają na Wigilię.

Oto nadszedł długo oczekiwany dzień Spotkania Wigilijnego w Leśnej Chatce. W tym roku Sowy i Jeżyki wraz z rodzicami gościli w Restauracji „Pod Gruszą” w Rokietnicy. Dzieci przedstawiły gościom Jasełka wprowadzając zebranych w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice z radością podziwiali występy swoich pociech. Na zakończenie przyjęli życzenia świąteczne i zasiedli do pięknie udekorowanych stołów by spożyć wigilijną wieczerzę.

O przedszkolakach z Leśnej Chatki nie zapomniał pan sierżant Bartosz Karzycki dzielnicowy z Posterunku Policji w Rokietnicy. Tuż przed spotkaniem wigilijnym obdarował dzieci słodkimi upominkami, które zostały rozdane podczas wieczerzy wigilijnej. Słodycze były podarunkiem od Pana Ireneusza, któremu składamy serdeczne podziękowania !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ