Kolejne sukcesy na koncie klubu UKS Błyskawica Rokietnica

0
1331

Ostatnie weekendy były bardzo intensywne pod względem udziału w zawodach sportowych dla naszych zawodników. Tym razem wrócili z workiem medali . W niedzielę 26.03.2017 w Kórniku odbył się V Ogólnopolski Turniej Karate Raven Cop 2017,będący jednocześnie zawodami rankingowymi WZK . na podstawie których będzie tworzony ranking zawodników-kandydatów do kadry Wielkopolski 2017. Udział w nim wzięło około 600 zawodniczek i zawodników z 41 klubów w tym 23 zawodników z UKS Błyskawica. Ostatecznie zdobyliśmy 21 medali w tym 6 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych. Złote medale zdobyli-Bartecka Julia w kata, Mosiniak Piotr w kata, Weber Michał w kata, Suszka Dominik w kata, Grochowski Paweł w kata oraz drużyna kata w składzie-Prusak Bartosz, Mosiniak Piotr i Weber Michał. Srebrne medale- Prusak Bartosz w kata, Kobusiński Antoni w w kata, Kowalczyk Aleksander w kihon, Kowalczyk Zosia w kata oraz drużyny kata w składzie –Weber Hanna,Łukaszczuk Lena,Kowalczyk Zosia oraz Skąpski Kacper,Grochowski Paweł i Kieloch Maciej. Brązowe medale zdobyli- Szczepaniak Mateusz w kihon, Szczepaniak Majka w kihon, Dworak Michał w kata, Weber Hanna w kata, Łukaszczuk Lena w kata, Kliber Miłosz w kata, Suszka Julia w kata i kumite, Kowalczyk Tymoteusz w kihon.

Naszemu zawodnikowi Dominikowi Suszka po poważnej kontuzji życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i formy!.

Następnym turniejem w którym wystąpił nasz klub był odbywający się w dniu 29.04.2017  XIV Otwarty Turniej Karate o Puchar Kostrzyńskiego Samorządu Kostrzyn 2017.W turnieju tym wzięło udział około 224 zawodniczek i zawodników z 20 klubów karate. Klub UKS Błyskawica wystawił 12 zawodników którzy zdobyli 9 medali w tym 1 złoty, 2 srebrnei 6 brązowych. Złoty medal zdobył Weber Michał w fantomie, Srebrny medal zdobyli Weber Hania w kata,  Mosiniak Piotr w fantomie, Brązowy medal zdobyli Grochowska Julia w kata, Kowalak Patryk w fantom, Weber Michał w kata, Suszka Julia w kumite, Kobusiński Antoni w kata oraz nasza drużyna kata w składzie Skąpski Kacper, Grochowski Paweł, Kieloch Maciej.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych sukcesów.                                                                                                                                                  D.S.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ