Co słychać u przedszkolaków z przedszkola „PTYŚ”

0
845

WARSZTATY Z RODZICAMI

10-11.04 Tradycją naszego przedszkola są coroczne Warsztaty z Rodzicami. Zapraszamy Rodziców na wyspólne wykonanie ozdób wielkanocnych. Prace były wykonane różnymi technikami plastycznymi. Największym powodzeniem cieszyło się malowanie jajek. Kreatywność dzieci nie ma granic, przy rodzicach jeszcze bardziej się otwierają. Dziękujemy Rodzicom za wspólnie spędzony czas:).

WIELKANOC

Wielkanoc to w polskiej tradycji niezwykle barwne święto. Czas radości, miłości, spotkań z rodziną. Dzieci w Ptysiu również przygotowały się do świąt poznając zwyczaje i tradycje wielkanocne. Na koniec Wielkiego Tygodnia zjedliśmy wspólnie śniadanie wielkanocne, na stole nie zabrakło potraw świątecznych:jajko, sałatka, kiełbasa… Na zakończenie tego wyjątkowego tygodnia dzieci w przedszkolu odwieził zajączek.

KOLOROWE DNI

Od 19.04-25.04 dzieci miały możliwość zaprezentowania się w różnych kolorach. Zaczeliśmy od dnia wody-kolor niebieski, później przeszliśmy w kolor żółty- dzień słońca, nastepnie poznaliśmy właściwości i zastosowanie ognia-kolor czerwony. W barwnym korowodzie ruszyliśmy na pomoc naszej ziemi, sprzątając okolice przedszkola. Ubrani na zielono uczciliśmy święto lasu. Wybraliśmy się na spacer do lasu, aby zobaczyć jak na co dzień żyją mieszkańcy lasu. Próbowaliśmy odszukać nieznanych nam dotąd gatunkó drzew i roślin.

DZIEŃ FLAGI

28.04  Mimo, że długi majowy weekend kojarzy się  z wypoczynkiem, to nie można zapomnieć, że jest to okres trzech ważnych świąt. W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi. Dzieci dowiedziały się co oznaczją barwy narodowe, jak należy wieszać i przechowywać flagę. Poznaliśmy pozostałe symbole narodowe. Dzieci uczyły się Hymnu Polski.

Ewa Wachowiak

Kamila Jędrzejowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ