Wieści z „Leśnej Chatki”

0
897

Tuż przed świętami 5 kwietnia 2017r. Sowy i Skrzat wraz z rodzicami wspólnie ozdabiały pisanki. Było efektownie i kolorowo. Rodzice wspólnie z pociechami wykazali się dużą kreatywnością. Przygotowane w ten sposób jajka ozdobiły przedszkolne sale i szatnię oraz stanowiły element dekoracji Kosza Wielkanocnego przygotowanego na Konkurs Koszy.

W czwartek 6 kwietnia 2017r. Przedszkole odwiedził FRAJDEK. Maskotka Rodzinnego Parku Rozrywki Frajda przybyła do Nas w towarzystwie Animatorki. Goście opowiedzieli nam o Parku, jego atrakcjach i imprezach. W skupieniu dzieci wysłuchały bajki. Na koniec przybiły piątkę Frajdkowi i obiecały, że już wkrótce go odwiedzą nad jeziorem Rusałka.
Podobnie jak w latach ubiegłych Przedszkole Leśna Chatka brało udział w IX Wielkopolskim Konkursie Koszy Wielkanocnych pod patronatem honorowym Wojewody Wielkopolskiego oraz Włodarzy gmin Kaźmierz, Tarnowo Podgórne, Szamotuły i Rokietnica. Kapituła Konkursu „Leśnej Chatce” przyznała III miejsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom zaangażowanym w pomoc przy przygotowaniu Kosza.

11 kwietnia 2017r. W Leśnej Chatce gościliśmy muzyków z Agencji Artystycznej Bonsai. Tym razem tematem audycji muzycznej była „Magia Marimby”. Do Przedszkola z dalekich krajów przybyły olbrzymie cymbałki zwane Marimbą. Oprócz Marimby Pan Ciekawski ze swojej podróży przywiózł jeszcze inne instrumenty z rodziny idiofonów: wibrafony i ksylofony. Dzieci pełne entuzjazmu słuchały opowieści Pana Ciekawskiego i chętnie brały udział w teleturnieju.

W pochmurny poranek 14 kwietnia 2017r. W Leśnej Chatce zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Dzieci z przedszkola wspólnie spożyły Wielkanocne Śniadanie. Wcześniej razem z ciociami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę oraz wykonywały ozdoby świąteczne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, sałatki jarzynowej oraz wielu innych świątecznych przysmaków. O symbolice pokarmów świątecznych dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Sowy i Skrzaty podzieliły się jajkiem w gronie najbliższych kolegów i cioć. Po śniadaniu, jak co roku wyruszyliśmy na poszukiwania wielkanocnego zajączka. Okazało się, że słodkie upominki były pozostawione w różnych miejscach w przedszkolu, dlatego też dzieci miały mnóstwo pracy aby je dokładnie odszukać. Zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach dzieci. Każdemu przedszkolakowi udało się znaleźć słodki upominek. Ten dzień miał wyjątkowy charakter Sowy i Leśne Skrzaty śpiewały świąteczne piosenki i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi.
Przedszkolaki z Leśnej Chatki brały udział w VIII edycji konkursu logopedyczno – plastycznego śmieszne wierszyki, które łamią języki pt. „Głoskowe obrazki”. Konkurs organizowany jest przez Przedszkole „Mali Odkrywcy” z Baranowa pod patronatem Polskiego Związku Logopedów. Wyróżnienie otrzymała Maria K. z grupy „Leśnych Skrzatów”. GRATULUJEMY !!!

21 kwietnia 2017r. obchodziliśmy w Przedszkolu przypadający na 22 kwietnia DZIEŃ ZIEMI. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. Wspólnie z panią Kasią przypomnieliśmy zasady segregacji śmieci. Nie obyło się tez bez zabaw sportowych. W konkurencjach wykorzystywaliśmy plastikowe butelki. Sowy i Skrzaty uczestniczyły także w quizie ekologicznym. Z wielkim zaangażowaniem dzieci wykonały prace plastyczne. Mali ekolodzy z grupy Sowy stworzyły recyklingowe potwory. Leśne Skrzaty własnoręcznie ozdobiły swoje ekologiczne torby. Po animacjach wybraliśmy się na ekologiczny spacer po pobliskiej okolicy.

24 kwietnia 2017r. Leśną Chatkę odwiedziły pieski Nana i Daphne. Temat spotkania „Czego uczymy się od zwierząt?”. Dzięki kolorowym planszom dzieci dowiedziały się czego możemy nauczyć się od psa, kota, ptaka, żółwia czy chomika. Wspólnie z psiakami ćwiczyliśmy równowagę i koordynację na specjalnie przygotowanych banerach – planszach. Sowy bawił się w rzucanie do kubeczków psich kostek za pomocą szczypców. Wesoło bawiliśmy się przy piosence „Przyjaciel zwierząt”. Wizyta Daphne i Nany bardzo podobała się dzieciom.
28 kwietnia 2017r. mali naukowcy wspólnie z panią Anią odnajdywali co jeszcze kryją w sobie rośliny. Dzieci łączyły ze sobą w pary nasiona roślin z finalnymi produktami powstałymi z tych roślin. Samodzielnie tłoczyły olej w moździerzu. Zagłębiliśmy się w tajemnice 'włosów’ lnu. Największą frajdą dla dzieci była możliwość degustacji produktów roślinnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ