Dbamy o zielone płuca naszej gminy!

0
872

W marcu tego roku, z inicjatywy Przemysława Tomczaka, mieszkańca Gminy Rokietnica, zawiązało się Stowarzyszenie Zielona Gmina. W odczuciu Przewodniczącego jest to naturalna reakcja na dynamikę rozwoju gminy oraz bardziej liberalne przepisy regulujące wycinkę drzew z prywatnych posesji.

W pełni respektując prawo do decydowania o własności prywatnej, stoimy na stanowisku, że poprzednie regulacje prawne dotyczące wycinki drzew były zbyt rygorystyczne. Jednak mając na względzie ochronę środowiska, zdrowie i walory estetyczne, powinniśmy inwestować w utrzymywanie odpowiedniej równowagi, między innymi, poprzez dokonywanie dodatkowych nasadzeń. Zbilansowane i zrównoważone współistnienie interesów prywatnych i stanu środowiska lokalnego leży w interesie nas wszystkich.

Intencją Stowarzyszenia Zielona Gmina jest, między innymi, szeroko zakrojona akcja sezonowych nasadzeń drzew na terenie naszej gminy. Naszą wolą jest współpraca i w porozumienie z mieszkańcami, przedsiębiorcami, innymi stowarzyszeniami oraz lokalnymi władzami w celu lokalizacji miejsc wymagających interwencji.

Wszystkich zainteresowanych współpracą i wsparciem inicjatywy Stowarzyszenia zapraszamy do kontaktu.

Przemysław Tomczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ