W przedszkolu PTYŚ

0
777

Pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim w życiu przeżyły przedszkolaki z grupy Mądre Sowy. Dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Po występach artystycznych każdy maluch został uroczyście włączony o grona przedszkolaków. Przedszkolaki przygotowały występy artystyczne. Były tańce, piosenki i wierszyk, a na koniec ciocie wręczyły dyplomy i upominki. W tym dniu grupa Przyrodników przygotowała, dla sowich cioć, krótki skecz z okazji Dnia Nauczyciela, nie obyło się bez śmiechu oraz łez wzruszeń. W imieniu całego personelu Przedszkola Ptyś dziękujemy dzieciom i rodzicom za życzenia, słodkości i piękne kwiaty.

Dzień Ziemniaka również wpisał się już na stałe w kalendarz naszego przedszkola. 20 października nasze przedszkolaki miały okazję poznać historię pochodzenia tego pysznego warzywa. Na obiad kucharka ugotowała przepyszne ziemniaczki w różnych postaciach, w każdej z nich samowały wyśmienicie. Na koniec przyszedł czas na prace plastyczne, kukiełki ziemniaczane czy jeżyki, wszystko wyszło przepięknie.

Kartonowy Tydzień jest tradycją naszego przedszkola, w tym roku w dniach od 23 do 27 października pracowaliśmy metodą projektów. Codziennie powstawały nowe budowle, zabawki , staraliśmy się to wszystko połączyć, w efekcie Mądre Sowy stworzyły kartonową ciuchcie, a Przyrodnicy wykonały teatrzyk kukiełkowy. Była scena oraz aktorzy a to wszystko z kartonu. Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona J

31 października, jak co roku nasze przedszkole obchodziło Dzień Dyni. Z tej okazji sale zamieniły się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty oraz pomarańczowy. Przedszkolaki wspólnie z Ciociami na zajęciach wykonywały piękne prace plastyczne – dynię wypełnioną gazetą oraz badały zawartość dyni. Prace się udały, a z obserwacji każdy się dowiedział, co kryje w środku dynia i skąd się biorą pestki, jakie pyszności można zrobić z dyni oraz jak można je ozdobić. W tym dniu nawet na zajęciach z języka angielskiego dominowała dynia. Zadowolone miny dzieci są dowodem na świetną zabawę tego dnia.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się w akcję „Piżamka na Onkologię”, paczka z naszego przedszkola została wysłana i mamy nadzieję, że chociaż na chwilę zaczarujemy rzeczywistość dzieci . Przedszkole Ptyś włączyło się w kolejną akcję „Dzień Pluszowego Misia” mającą na celu wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci chorych. Do naszego przedszkola można przynosić gry, zabawki, artykuły papiernicze wszystko co może wywołać radość. 25 listopada paczka zostanie wysłana na adres Fundacji. Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ