W przedszkolu Logicus

0
1063

        Zwierzęta zamieszkujące nasze przedszkole

Przedszkole Logicus zamieszkują różne zwierzęta – nasze przedszkolaki oczywiście opiekują się nimi , dokarmiają je i poznają ich zwyczaje.

 

Dzień uśmiechu

6 października obchodzony jest Dzień Uśmiechu z tej okazji dzieci z Logicusa wyciskały sok z cytryny, który następnie wypiły. Śmiechu było bardzo dużo.

 

Odwiedziny Młodszego Aspiranta Tomasza Króla

Do naszego przedszkola zawitał Młodszy Aspirant Tomasz Król. Podczas spotkania dzieci utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa oraz wykazały się znajomością wszystkich numerów alarmowych. Panu policjantowi bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

„Rada Rodziców zorganizowała dzieciom wspaniałą wycieczkę, a Pani Dyrektor wyczarowała szkolny amerykański autobus który każdemu utkwi w pamięci. Dzieci uczestniczyły w złożonych warsztatach na które składał się pokaz multimedialny, zajęcia plastyczne, zajęcia manualne oraz zajęcia poglądowe, a wszystko w temacie uwielbianych dinozaurów. W konkluzji- dzień był pełen wrażeń i wspaniałych doświadczeń. Dziękujemy!!!”

 

Odwiedziny stolarza

Nasze przedszkole odwiedził pan stolarz wraz ze swoim pomocnikiem. Stworzyli wspaniałą budę, którą dostarczyliśmy do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki podczas wizyty dowiedziały się kim jest stolarz, co robi. Samodzielnie mogli wywiercić otwór w deseczce, wbić gwóźdź oraz każda z grup stworzyła swoją własną małą rameczkę na skarby. Dziękujemy gościom za przybycie, poświęcony Nam czas oraz budę dla bezdomnych piesków ze schroniska.

Wycieczka do Centrum Handlowego w Poznaniu.

Dzieci brały udział w warsztatach na które składały się zajęcia z robotyki i programowania, piłkarskiego turnieju robotów oraz zabawy z tablicą multimedialną i inne zabawy konstrukcyjne z klockami LEGO. Na wycieczkę wyruszyli komunikacją miejską  zachowując się wszystkie zasady bezpieczeństwa.

 

Dzień Poczty Polskiej

Dzień Poczty Polskiej obchodzony jest dnia 18.10. z tej okazji dzieci wykonały piękne obrazki, następnie z wielką ochotą udały się na pocztę aby wysłać swoje listy.

 

Wycieczka do piekarni.

Dzieci udały się na wycieczkę do piekarni. Przedszkolaki mogły zwiedzić zakład oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy oraz zdegustować przysmaków zrobionych przez piekarzy. Bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzania piekarni

Bal dyni

W dniu 23.10 w Przedszkolu Logicus odbył się coroczny ,,Bal Dyni,,. Były tańce, konkursy, mnóstwo uśmiechu oraz słodki poczęstunek od Pana Gawrona. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie niezapomnianej zabawy.

Dzień makaronu

W Dzień Makaronu dzieci poznały rodzaje makaronu, z czego jest zrobiony oraz jakie dania można z niego przygotować. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną wykorzystując makaron.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ