Sieć kanalizacji sanitarnej w Przybrodzie uroczyście odebrana.

0
1255

15 stycznia br. w obecności Władz Gminy Rokietnica, przedstawicieli zaangażowanych instytucji oraz Wykonawcy, oficjalnie otworzyliśmy nowopowstałą sieć kanalizacji sanitarnej w Przybrodzie.

Prace nad budową kanalizacji sanitarnej w Przybrodzie rozpoczęły się pod koniec 2017 roku. Można śmiało stwierdzić, że była to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Gminie Rokietnica. Po przejściowych perturbacjach przedsięwzięcie zostało ostatecznie zakończone 31 grudnia 2018 roku.

W ramach zadania powstało niemal 5,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, wybudowano 4 pompownie ścieków i 98 przyłączy do posesji. Wykonawcą inwestycji była firma FUR-BUD Joanna Furmaniak-Misiak Karol Misiak Spółka cywilna z Żerkowa.

Przy okazji budowy kanalizacji, w uzgodnieniu z Zarządem Dróg Powiatowych w Poznaniu i ku radości mieszkańców, został przebudowany chodnik wzdłuż ul. Kaźmierskiej .

Inwestycja o łącznej wartości 2,3 mln zł netto została sfinansowana częściowo umarzalną pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ