Przedszkole PTYŚ

0
851

6 grudnia grupa Przyrodników wybrała się na wycieczkę do krainy bombek. Przedszkolaki poznały proces tworzenia szklanych ozdób choinkowych, dostały swoją personalizowaną bombeczkę. Po powrocie do przedszkola czekała na nas miła niespodzianka, pod przedszkolnym kominkiem znaleźliśmy małe upominki J Święty Mikołaj o nas nie zapomniał !  Miłym akcentem okresu przedświątecznego były warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których rodzice wraz z dziećmi wykonywali ozdoby i kartki świąteczne a dodatkiem było rodzinne pieczenie pierników, które później zostały ozdobione i zjedzone z apetytem J..

22 grudnia przedszkole odwiedził Gwiazdor, który śpiewał kolędy z dziećmi, rozdał prezenty a na koniec robił sobie zdjęcia z każdym przedszkolakiem.

A teraz czas na aktualności…

Czas karnawału to czas zabawy i oczywiście bali karnawałowych, tak też było w Ptysiu. 12 stycznia, każdy z nas, czy to duży czy mały mógł przebrać się za ulubioną postać. Były księżniczki, policjanci, strażacy i oczywiście jak Superman J Dzięki uprzejmości pani Agnieszki z SunLite Fotografia nasze przebrania został uwiecznione na fotografiach grupowych. 18 stycznia to Dzień Kubusia Puchatka. Ptysiowe przedszkolaki też świętowały ten wyjątkowy dzień. Były konkursy, zabawy, prace plastyczne i bajki i to wszystko z udziałem naszego słodkiego niedźwiadka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

Styczeń to czas ciężkiej pracy, przed nami było święto Babci i Dziadka. Od razu po powrocie z przerwy świątecznej wzięliśmy się do pracy, próby, dekoracje i prezenty a na koniec uśmiech i łzy wzruszenia naszych dziadków. Właśnie tak chcieliśmy aby te dni wyglądały. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla dziadków i ich wnucząt.

„Zimowa przygoda” to tytuł przedstawienia w wykonaniu Teatru Krokodyl. 26 stycznia mieliśmy okazję, po raz kolejny, gościć ten fantastyczny teatr. Poza świetną zabawą przedstawienie to było również ważną lekcją. Bez pomocy człowieka wyginie zwierzyna – to hasło przewodnie inscenizacji, dzieci utrwaliły wiadomości na temat opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Mamy nadzieję, że aktorzy z Teatru Krokodyl będą odwiedzał nas częściej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ