U Zamoyskich …

0
1338

Clip edukacyjny z warsztatów „Nim rak da znak”

W minionym półroczu wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach oraz badaniach dla młodzieży w ramach projektu „Sprawdź znamiona, nim rak da znak!”.

Podsumowaniem projektu jest clip edukacyjny w zakresie nowotworów skóry z udziałem uczestników warsztatów. Link do clipu znajduje się poniżej, zapraszamy do obejrzenia. https://www.youtube.com/watch?v=ZeqvU9Do8iwHYPERLINK „https://www.youtube.com/watch?v=ZeqvU9Do8iw&feature=youtu.be”&HYPERLINK „https://www.youtube.com/watch?v=ZeqvU9Do8iw&feature=youtu.be”feature=youtu.be

Anita Durowicz

pedagog

 

Nasz uczeń wśród zwycięzców Plebiscytu „Sportowiec z klasą” 2017

Miło mi poinformować, że uczeń klasy II Technikum Informatycznego Zespołu Szkół                                   im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy znalazł się w gronie zwycięzców Plebiscytu „Sportowiec z klasą” 2017.

W dniu 16 stycznia 2018 roku Komisja Konkursowa w składzie: Danuta Potrawiak, Hanna Wocko, Renata Chlebowska, Andrzej Deckert oraz Jacek Welman dokonała rozstrzygnięcia Plebiscytu „Sportowiec z klasą” 2017.

Komisja Konkursowa dokonała analizy informacji zawartych w poszczególnych formularzach zgłoszeniowych oraz dokonała wyboru poprzez oddanie głosów na poszczególnych kandydatów w kategorii powyżej 16 lat. Każdy z członków Komisji dysponował 3 głosami o wadze 3, 2 i 1 pkt, przyznawanych odpowiednio kandydatowi, który według poszczególnych członków Komisji miał zająć 1, 2 i 3 miejsce. Po zliczeniu oddanych głosów wyłoniono trójkę sportowców, którym przyznano tytuł „Sportowca z klasą” 2017.

Laureatami Plebiscytu „Sportowiec z klasą” 2017 w kategorii powyżej 16 lat zostali (kolejność przypadkowa):

Dominik Rzepczyński (kajakarstwo)

Natalia Klocek (lekkoatletyka)

Mateusz Ksobich (żeglarstwo) – uczeń klasy II TI Zespołu Szkół im J. i W. Zamoyskich

Gratulujemy!

Dorota Tomczak

 

 

Spotkanie z menadżerem restauracji

Na lekcjach przedmiotów hotelarskich gościliśmy panią Martę, menażer restauracja Impresja w Poznaniu. Spotkanie przybliżyło młodzieży pracę w zawodzie kelner. Pani Marta opowiedziała młodzieży, na czym polega praca w restauracji, jakie kelner powinien mieć predyspozycje do wykonywania tego zawodu, jak należy postępować z gościem, aby wyszedł z  zakładu gastronomicznego zadowolony i ponownie do niego wrócił oraz udzieliła wiele ciekawych i cennych wskazówek jak należy starać się o prace w tym zawodzie. Młodzież z zaciekawieniem słuchała i zadawała pytania

Agnieszka Złotnicka

 

Warsztaty graficzne dla uczniów technikum organizacji reklamy

31 stycznia br. w Collegium Da Vinci w Poznaniu odbyły się warsztaty pt.: „ Programy graficzne w reklamie”. Brali w nich udział uczniowie I i II klasy kształcący się w zawodzie  technik organizacji reklamy. Koordynatorem i opiekunem grupy ze strony uczelni została p. Karolina Bobko. Warsztaty były częścią  trwającej od października 2017r. współpracy, która ma na celu pogłębianie wiedzy i umiejętności naszych uczniów. Pierwsze zajęcia praktyczne poprowadził p. Przemysław Matejko, wykładowca akademicki z dziedziny projektowania graficznego, oprogramowania 2D/3D, animacji postprodukcji.    Zaprezentował on i wprowadził naszą młodzież w programy: photoshop, który stanowi siłę napędową świata dresingu, dzięki intuicyjnym narzędziom i łatwym w obsłudze szablonom nawet osobom początkującym może przynieść osiągnięcie niesamowitych efektów;  autodesk SketchBook Pro   służący do rysowania oraz malowania stworzona specjalnie do profesjonalnych zastosowań; adobe afler effects umożliwiający tworzenie animacji i efektów wizualnych;  fusion służący do efektów specjalnych. Na wszystkie programy wykorzystywane w reklamie nie wystarczyło już czasu.   Zaangażowanie naszej młodzieży było tak duże, że po trzech godzinach zajęć  praktycznych nie czuli zmęczenia, tylko rozczarowanie, że czas tak szybko upłynął.  Kolejne zajęcia odbędą się na przełomie maja i czerwca br. Mam nadzieję, że będą one równie owocne.

Agnieszka Solarczyk

nauczyciel przedmiotów zawodowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ