POMAGAMY

0
879

Nowy rok szkolny na dobre zadomowił się już w naszych edukacyjnych zakamarkach i każdy nabrał rozpędu do nauki. Zanim jednak nadejdzie czerwiec 2019, powróćmy wspomnieniami do tego, co wydarzyło się po koniec roku szkolnego 2017/2018. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy nawiązała współpracę z Fundacją Rak’n’Roll, która „zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.” Jedną z inicjatyw tej fundacji jest akcja „Daj włos!”, która polega na tym, że każda osoba, która chce obciąć włosy, może je potem przekazać na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

W akcji wzięły udział 22 osoby. Byli to uczniowie szkół podstawowych gminy Rokietnica, ale nie tylko… Akcję zapoczątkował tata jednego z naszych uczniów, co tylko nadało całości rozpędu. Ogromne słowa uznania należą się Pani Milenie Bochińskiej, właścicielce Studia Fryzjerskiego Madeleine, znajdującego się na os. Kalinowym 13 A, gdyż w tym salonie, pod opieką profesjonalnych fryzjerek każdy uczestnik akcji mógł obciąć włosy i skorzystać z bezpłatnej metamorfozy swojej fryzury.
Podążając za myślą Barbary Bush „Każdy ma coś, co może dać innym”, dziękuję wszystkim naraz i każdemu z osobna za okazane serce.

Sylwia Łukaszczuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ