NOCKA W SZKOLE Z … ANDERSENEM.

0
1440

Nasza pierwsza „Nocka z Andersenem” nie odbyła się przypadkowo w kwietniu. To właśnie 2 kwietnia  minęła kolejna rocznica urodzin Andersena, tego dnia od 1967 roku obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”.  Przy tej okazji organizowane są różne akcje społeczne mające na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a Szkole Podstawowej w Rokietnicy od 13 lat realizowany jest projekt „Polubić czytanie”, w który zaangażowani są poloniści i  biblioteka szkolna.
W tym roku postanowiłyśmy odświeżyć baśnie Andersena, bo niby wszyscy je znają, ale w wersji disnejowskiej, która różni się znacząco od pierwowzoru. I bardzo dobrze, bowiem okazało się, że większość dzieci nie znała baśni, które czytaliśmy podczas spotkania.
W akcji uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy z przejęciem czytali wybrane wcześniej baśnie. Odwiedziły nas tego wieczoru i pięknie przeczytały „Kwiaty małej Idy” panie: Danuta Potrawiak i Lucyna Bigos. Ale to dopiero początek nocnych niespodzianek: na początku zawitał do nas Andersen, który przybliżył nam swoją postać. Czytaniu,  towarzyszyły zabawy oparte na poznanych baśniach: szukanie rekwizytów związanych z baśniowymi postaciami, głuchy telefon, pokaz magicznych sztuczek w wykonaniu Filipa, przygotowanie strojów i scenek na podstawie poznanych utworów. Wiele radości sprawił uczestnikom słodki poczęstunek przygotowany przez uczennice z klasy IVd oraz późna pizza ufundowana przez Radę Rodziców. Mimo zmęczenia dzieci jednogłośnie stwierdziły: ”było super”.

Katarzyna Piechalak

Iwona Speina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ