Przedszkole Leśna Chatka

0
713
dav

W piątek 6 kwietnia 2018r. Sowy i Jeżyki z Leśnej Chatki odwiedziły nową siedzibę Biblioteki Gminnej im. M. Konopnickiej w Rokietnicy. Dzieci miały okazję obejrzeć nową siedzibę oraz kącik czytelniczy przeznaczony specjalnie dla najmłodszych czytelników. Przedszkolaki w towarzystwie Pani bibliotekarki wędrowały między półkami pełnymi książek. Dzieci przypominały sobie jak należy zachowywać się w takim miejscu oraz jak szanować książki. Przedszkolakom bardzo spodobała się nowa siedziba. W podziękowaniu za gościnne przyjęcie Sowy i Jeżyki wręczyły Pani Iwonce książki, które zasilą bogaty księgozbiór literatury dziecięcej. Za dobre zachowanie każde dziecko otrzymało od Pani bibliotekarki zakładkę do książki. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy !

Do Leśnej Chatki z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne. Bardzo miłym gościem, oczekiwanym z niecierpliwością przez wszystkie dzieciaki był dzielnicowy pan Bartosz K. Sowy, Jeżyki oraz Leśne Skrzaty miały okazję porozmawiać ze stróżem prawa na temat wykonywanej przez niego pracy. Po omówieniu wszystkich zadań oraz elementów niezbędnych do wykonywania pracy policjanta wszyscy udaliśmy się by obejrzeć z bliska radiowóz. Każde dziecko mogło do niego wsiąść. Pan dzielnicowy z uwagą i spokojem odpowiadał na wszystkie nurtujące przedszkolaki pytania. Na koniec dzieci dostały zadanie, do którego przystąpiły niezwłocznie po wejściu do sali. Dzięki temu gabinet dzielnicowego wypełnił się rysunkami radiowozów.

Wyobraź sobie, co mogłoby się stać, gdyby na całym świecie zabrakło elektryczności? Co działoby się w Rokietnicy, gdyby nagle zgasły światła w domach i na drogach, a pociągi się zatrzymały? To naprawdę poważny problem ! Sowy i Jeżyki 19 kwietnia 2018r. na warsztatach naukowych z ciocią Teresą dowiedziały się jak bardzo jest dla Nas ważna energia. Dzieci na przykładzie wykonywanych doświadczeń dostrzegły jak wygodne jest życie z energią. Przedszkolaki zrozumiały dlaczego wszyscy musimy starać się korzystać z energii jak najbardziej efektywnie, czyli rozsądnie, nie marnując jej, bo wytwarzanie energii jest bardzo kosztowne. Sowy i Jeżyki z Leśnej Chatki już wiedzą jak oszczędzać energię – Ty też możesz spróbować, dla Ciebie to tylko -pstryk. Nic trudnego !

Cała Polska czyta dzieciom” to jest hasło wszystkim znane ! W „Leśnej Chatce” dnia każdego książki są czytane. Gdy dorośli mają czas, chętnie tu wpadają i w ojczystym swym języku bajki nam czytają. Dziękujemy mamie Ewelinki z Leśnych Skrzatów za odwiedziny i przeczytanie bajek w języku rosyjskim.

25 kwietnia 2018r. POBUDKA ! BUDZINY NASIONKA ! Sowy i Jeżyki poznawały rodzaje nasion oraz dowiadywały się dlaczego rośliny potrafią tak długo spać. Dzieci przeprowadzały eksperymenty, mające na celu zbudzenie roślin. Przedszkolaki sprawdzały również co kryje się w środku nasionka.

dav

ZOSTAW ODPOWIEDŹ