II Zjazd Młodych Gwiazd w Szczecinie

0
1241

W dniach 7-9 lipca w Szczecinie odbył się II Festiwal Zjazd Młodych Gwiazd. Jego pomysłodawcą i animatorem jest szczeciński dziennikarz, publicysta, autor książek o wielkich twórcach polskiej piosenki – Rafał Podraza. Konkurs zorganizowano dzięki Szczecińskiej Agencji Artystycznej i Miastu Szczecin.

Patronat nad imprezą objęła Telewizja Polska, TVP Rozrywka, miesięcznik „Pogoda na życie”, Muzeum Polskiej Piosenki, Fundacja im. Krzysztofa Dzikowskiego oraz Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. Ponadto media lokalne: TVP Szczecin, „Kurier Szczeciński”, Magazyn „Prestiż”. Patronem medialnym i fundatorem jednej z nagród było również Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie”.

Polska piosenka z lat 70. i 80. XX wieku jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Tworzone wtedy utwory wciąż zachwycają swoją formą i treścią. Zjazd Młodych Gwiazd przywołuje tamtą tradycję i młodzi piosenkarze śpiewają wielkie przeboje. W tym roku były to piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej.

Specjalnie na festiwal ze Stanów Zjednoczonych przyleciał mąż Ireny Jarockiej – Michał Sobolewski. „Po to są piosenki, żeby nie tylko były znane przez pokolenie kiedy powstawały, ale żeby były również przekazywane z pokolenia na pokolenie. Żeby młodzież nie tyle tylko słuchała, ale żeby rozumiała o czym śpiewano, jakie wartości te piosenki przekazują” – mówi Michał Sobolewski.

Wyłoniona przez komisję artystyczną Złota Dziesiątka walczyła w konkursie o Nagrodę im. Heleny Majdaniec oraz o nagrody dodatkowe :

– Nagrodę Dziennikarzy

– Nagrodę Publiczności,

– Nagrodę ZAKR-u

– Nagrodę Fundacji im. Krzysztofa Dzikowskiego

– Reprezentację Polski na festiwalu zagranicznym

8 lipca publiczność w studio TVP Szczecin na ul. Niedziałkowskiego wysłuchała tzw. Złotej Dziesiątki, wśród której znalazła się także Hania.

Wokalistów oceniało jury w składzie: Maria Szabłowska, Dorota Zamolska, Krystyna Piotrowska, Krzysztof Dzikowski, Rafał Podraza i Andrzej Kuryło.

Kolejnego dnia na tzw. szczecińskiej „Różance” odbył się koncert galowy Złotej

Dziesiątki, podczas którego wręczono nagrody. Z wielką radością informuję, że Hania znalazła się w gronie laureatów II Zjazdu Młodych Gwiazd i otrzymała nagrodę, która jest najbliższa sercu każdego artysty a mianowicie Nagrodę Publiczności. Piosenka „Bądź mym aniołem” ( sł. Katarzyna Jamróz, muz. Seweryn Krajewski) w wykonaniu Hani najbardziej spodobała się szczecińskiej widowni.

Poniżej przesyłam link do występu Hani w Ogrodzie Różanym „Różanka”:

https://www.youtube.com/watch?v=DxU8FOdQU94&t=32s

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ