Co słychać w ROSie….?

0
904

Najważniejsza dla  mieszkańców, ale przede wszystkim druhów z OSP Rokietnica jest informacja, że …. FINISZUJEMY Z BUDOWĄ REMIZY !!! Tak, tak… od września nasi dzielni ochotnicy będą mieli idealne warunki dla przechowywania wozów bojowych i niezbędnego sprzętu pożarniczego.

Cały obiekt o powierzchni użytkowej 786 m², na działce 2415 m² spełnia cztery funkcje:

– podstawowa – czyli pomieszczenia stricte przeznaczone dla działalności operacyjnej OSP, a więc duża hala garażowa, dyżurka z serwerownią, magazyn i warsztat sprzętu ratowniczego (dróg oddechowych), pralnia, brudna szatnia, szatnie z natryskami (damska i męska), kotłownia

– back officowa – czyli prawie 120 metrowa sala szkoleniowa i ponad 30 metrowa kuchnia, a że sala może być wykorzystywana również  dla spotkań stowarzyszeń, sołectwa Rokietnica i wynajmowana, to również znajdują się tam szatnia i pomieszczenia sanitarne (dla niepełnosprawnych również}

– magazynowa – magazyn o powierzchni 56 m², w którym można umieścić sprzęt i wyposażenie Urzędu Gminy, które jest aktualnie „porozrzucane” po sołectwach. Do magazynu z bramą i wejściem jest dogodny dojazd. A na Rumpuciowy plac zrobiliśmy dodatkowo schody…Na pewno wypróbuje je w dniu 1 września Jacek Stachursky, który będzie gwiazdą corocznego najważniejszego wydarzenia społecznego w Gminie, jakim jest „Rokietnica zaprasza Wielkopolan na Rumpuć”

– medyczna – w budynku przewidziano pomieszczenia dla Pogotowia Medycznego, składające się z garażu, zaplecza sanitarnego, pokoju wypoczynku i magazynów podręcznych. A czy zawita tam pogotowie, o tym zdecyduje Wojewoda Wielkopolski, który być może uwzględni nasze potrzeby w następnym rozdaniu.

Cały teren jest wybrukowany, oświetlony i monitorowany. Myślę, że po oficjalnym otwarciu nasi druhowie zorganizują Dzień Otwartych Drzwi i mieszkańcy Gminy Rokietnica będą mogli zwiedzić remizę. A tymczasem zdjęcia remizy wykonane przez naszego niezawodnego fotoreportera Adama Michtę. Dziękujemy Adamie.

Korzystając z okazji chciałbym mieszkańców Gminy Rokietnica zaprosić na cykl turniejów w poolbilarda i snoockera, który odbędzie się w dniach 11 – 19 sierpnia br.  Już drugi raz organizowany jest w hali ROSu turniej, w którym udział wezmą światowej klasy (mistrzowie świata i Europy). Turniej przeprowadzony na 20 stołach do póolbilarda i 4 stołach do snoockera. Do turnieju głównego zgłosiło się ponad 130 zawodników. Informacje na temat turnieju znajdziecie Państwo na stronach Akademii Bilarda w tym wydaniu Rokickich Wiadomości. Ze swojej strony – jak fun i praktyk poolbilarda – dodam, że takiego turnieju z pulą nagród ponad 50 tys zł. Jeszcze nie było. No i co najważniejsze turniej jest punktowany przez Europejską Federację Bilarda.  Dodam jeszcze, że organizator przewidział również  zajęcia i turniej dla najmłodszych. BRAWO RADOSŁAW BABICA i jego AKADEMIA BILARDOWA w ROKIETNiCY.

A od września rozpoczynamy kolejny sezon w hali… zajęcia szkolne, kluby, użytkownicy indywidualni, zawody i turnieje sportowe,  kabarety i koncerty… No tak jak zwykle, ale o kolejnych imprezach będziemy informować na bieżąco. A tymczasem bezpiecznego powrotu z wakacji…

Jerzy Maciejewski  Prezes ROS Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ