0
1350

Złoty medal Dominika Suszka i brązowy Michała Webera

na Międzynarodowych zawodach  karate w Pleszewie

Pleszew stał się na dwa dni stolicą Polski w karate WKF. W  dniu 19-20.05.2018 odbył się tam V TH Central Poland Open Grand Prix karate WKF ,międzynarodowy turniej karate. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Unii Karate. Pleszewski turniej ,  zorganizowany już po raz piąty był na bardzo wysokim poziomie. Wśród występujących karateków nie brakowało medalistów Mistrzostw Europy czy Mistrzów Polski. W turnieju wzięło udział blisko 500 zawodników z 65 klubów karate. Stojące na bardzo wysokim sportowym poziomie rozgrywki zmobilizowały karateków z UKS Błyskawica do tego , by zaprezentować się jak z najlepszej strony. Mobilizacja ta dała  dobre efekty. Zawodnicy z Rokietnicy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z reprezentacji  Szwecji, Czech , Niemiec, Litwy, Francji czy Indii oraz klubów z całej  Polski. W tym gronie nasi reprezentanci  zdobyli  2 cenne medale , pokazując że są już gotowi do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Europy w swoich kategoriach wiekowych.  Najlepiej spisał się Dominik Suszka reprezentujący klub Kuzi Sport , który w kategorii kumite  individual Male U16 -63 kg zdobył złoty medal,  a w kategorii kata  individual Male U16 ostatecznie 7 miejsce. Natomiast Michał Weber w kategorii kata individual Male U12 wywalczył brązowy medal. Ponadto w turnieju udział wzięli również  Julia Grochowska, Paweł Grochowski, Kacper Skąpski, Julia Suszka, Hania Weber, którzy po zaciętych walkach , ostatecznie zajęli miejsca poza podium.

Udział w zawodach finansowany był ze środków Urzędy Gminy Rokietnica.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów.